ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Temmuz 2014 Pazartesi 23:10

FireEye, StarLink’le olan iş ortaklığına Türkiye'yi de dahil ediyor!

FireEye, StarLinkle olan iş ortaklığına Türkiyeyi de dahil ediyor!

Güvenlik odaklı çalışan 2 dev firmanın ortaklığı ile artık internet daha güvenli!


Bölgenin güvenlik odaklı gerçek Katma Değerli Distribütörü StarLink, FireEye ile Türkiye’yi de kapsayacak yeni bir distribütörlük anlaşmasına imza attı. FireEye ve StarLink'i bilmeyenler için önce 2 firmayı kısca tanıyalım.

FireEye, yeni nesil tehdit önleme (next generation threat protection) sistemi Firewall, IPS, Antivirus Gateway sistemlerinin önleyemediği advanced malware, zero-day, ve targeted APT attacks gibi gelişmiş saldırıları durdurmada liderdir firmalardan biridir.

FireEye Malware Protection Sistemi günümüzün (bilgi sızdırmaya yönelik) Web ve E-mail ve Dosya tehditlerini önler. İmza tabanlıve sezgisel tarama yapabilen geleneksel tehdit önleme sistemleri sadece bilinen saldırılara karşı etkili iken FireEye sürekli değişen, yeni ve bilinmeyen saldırılara karşı da gerçek zamanlı koruma sağlar. FireEye 60 ülkede faliyet göstermekle birlikte Fortune 500 şirketlerinin 130’dan fazlasına hizmet vermektedir.

Bu firma ile ortaklığa giden StarLink ise “Güvenilir Güvenlik Danışmanı” ve “Gerçek Katma Değerli Distribütör” olarak faaliyet gösterdiği META bölgesinde, 500+ referansı ile lider BT güvenlik çözümleri tedarikçisidir. StarLink 2005 yılında Dubai’de kurulmuştur ve bugün gelinen noktada META bölgesindeki 8 ofis ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

StarLink’in Türkiye’deki iş ortakları bundan sonra müşterilerine, geleneksel imza tabanlı çözümler ile engellenemeyen ve kurumsal ağların \%95’inden fazlasını tehlikeye düşüren zararlı yazılımlar gibi bugünün gelişmiş siber saldırılarını durdurmada öncü FireEye çözümlerini sunabilecekler.

 

StarLink’in İş Stratejileri Direktörü Avinash Advani konuyla ilgili “FireEye ile distribütörlük kapsamını Türkiye’yi de dahil edecek şekilde genişletmemiz, bölgedeki iş ortaklarımızla yakın çalışarak bu alandaki faaliyetlerimizi arttırmamıza katkıda bulunacak olması açısından bizim için çok heyecan vericidir. Kanal Ortakları Yılı stratejimizin bir parçası olarak Türkiye’deki stratejik ortaklarımızı da dahil edeceğimiz “StarLink Choice Program” ve “FireEye Fuel Partner Program” aracılığıyla en başarılı ve en odaklı iş ortaklarımızı belirleyerek ödüllendirecek; karlılık ve büyüme hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak kaynak ve araçları kendilerine sunacağız.” şeklinde açıklamada bulunmuştur.

 

FireEye’ın Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Başkan Yardımcısı Ray Kafity ise konuya dair “StarLink ile varolan iş ortaklığımızı Türkiye’yi de içerecek şekilde genişletmiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ve bölgedeki varolan başarılarına yenilerini eklemelerini umut ediyoruz. StarLink’in benzersiz “gerçek” katma değerli iş modeli ve güvenilir güvenliik danışmanı olarak yaygın kabul görmeleri sayesinde Türkiye pazarında FireEye’ın payını önemli ölçüde artırmayı; orta ve büyük ölçekli kurum segmentlerindeki iş hacmimizi eş zamanlı olarak büyütmeyi hedefliyoruz..” şeklinde bir açıklamada bulundu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER