SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2014 Çarşamba 09:15

Filmler vizyona girmeden internete düştü

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/filmler-vizyona-girmeden-internete-dustu-1490838-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/filmler-vizyona-girmeden-internete-dustu-1490838-622x360.jpg
Filmler vizyona girmeden internete düştü

Sony Pictures'ın daha sinemada gösterilmeyen filmleri çalındı ve internete verildi.


Henüz lansmanı yapılmamış iPhone 4'ün prototibinin bir barda unutulmasıyla birlikte telefonun sürprizi kalmamış ve o iPhone lansmanı bu zamana kadarki en heyecansız lansman olmuştu.

Geçtiğimiz yıl X-Men Origins: Wolverine henüz sinemalarda gösterilemden, Skip Woods'un bilgisayarının çalınmasıyla filmin ham hali internete düşmüştü.

Bu gün ise aynı sorunun Sony Pictures'in başına geldiğini görmekteyiz. Geçtiğimiz günlerde firmanın bilgisayarlarının, GOP isimli bir hacker grubu tarafından ele geçirildiğini ve Sony’nin tehdit edildiği gündeme bomba gibi düşmüştü.

Sony Pictures firmasının bilgisayarlarında bulunan dört tane filmin DVD izleme kopyaları bu sabah itibarı ile internete salınmış durumda. Bu filmler “Fury”, “Annie”, “Mr.Turner” ve “Still Alice” isimlerinde. Filmlerden Fury daha yeni sinemalarda gösterime girmişti ama diğer üç film henüz gösterime girmedi.

1417551018_buyuk-sok-vizyona-girmeden-hacklendiler-5038376.jpeg
Bu DVD izleme kopyalarında videonun üzerinde yasal uyarı yazısı bulunuyor ve promosyonel amaçlarla kullanılıyorlar. Ayrıca festivaller ve yarışmalarda jürinin izlemesi için de bu DVD kopyaları dağıtılıyor. Henüz bu kopyaların internete sızmasının, GOP hacker grubu ile birebir alakalı olduğuna dair resmi onay gelmedi. Fakat Sony Pictures firmasını tehdit eden ve bilindiği kadarı ile henüz istedikleri yapılmayan hackerların, Sony’yi sıkıntıya sokmak için filmleri sızdırdıkları tahmin ediliyor.

TorrentFreak sitesinin verdiği bilgiye göre internete sızdırılan filmler arasında en çok indirileni, Brad Pitt’in başrolü oynadığı 2. Dünya Savaşı filmi olan Fury.

Kaynak: milliyet.com.trKAYNAK : Filmler vizyona girmeden internete düştü

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Şifrelerin sırrı çözüldü!

SONRAKİ HABER

Hawking'ten yapay zeka uyarısı

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.