SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2014 Cuma 15:46

FB, hack taktiğini kullandı!

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/fbi-bakin-hangi-hack-taktigini-kullandi-1481782-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/fbi-bakin-hangi-hack-taktigini-kullandi-1481782-622x360.jpg
FBI, bakın hangi hack taktiğini kullandı!

FBI uzun süredir aradığı şüpheliyi yakalamak için hackerların taktiğini uygulayarak şüphelinin bilgisayarına sızdı.


FBI uzun süredir aradığı şüpheliyi yakalamak için hackerların taktiğini uygulayarak şüphelinin bilgisayarına sızdı.

Seattle Times'ın bugün yayınladığı haberde, FBI'ın bir şüphelinin saklandığı yeri bulmak için Seattle Times'ın sahte versiyonunu oluşturarak site üzerinden şüphelinin bilgisayarına ulaştığını yazdı. Bu haberin duyulmasından sonra Amerikan Federal Soruşturma Bürosu’nun (FBI) başvurduğu yöntem herkesi şaşırttı.

1414696927_img20141030212012.jpg

Aslında şaşılacak bir durum yok. FBI ve bunun gibi birçok haber alma servisi bu yöntemi uzun yıllardır kullanıyor. FBI ‘Seattle Times’ isimli ABD merkezli gazetenin kopyasını yaratan ve içerisine siteye girenlerin lokasyonlarını ana bilgisayarlara gönderen bir sistem ekledi. Böylece uzun bir süredir aradığı şüpheliyi bu sayede yakalamış oldu.KAYNAK : Hacker'lara savaş açan FBİ, bakın hangi hack taktiğini kullandı!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Sony Xperia Z3'ü unutun

SONRAKİ HABER

Juniper Networks’ten Teknoser’e ödül

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.