ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Haziran 2014 Perşembe 16:35

Family Sharing Özelliği!

Family Sharing Özelliği!

iOS 8 ile gelen Family Sharing uygulamasına göz atalım!


iOS 8'in en çok konuşulan özelliklerinden biri Family Sharing oldu. Bu uygulama ile 6 kişiye kadar bir "aile grubu" oluşturarak bu kişiler arasında satın alınan uygulamalar ücretsiz olarak paylaştırılabiliyorduk. Apple, bu uygulamalara ilaveten iTunes müziklerinin ve iBooks kitaplarının da aile fertleri arasında paylatırabileceği açıklamasında bulundu. 

Bu açıklamadan sonra ise şöyle bir soru işareti ortaya çıkmıştı. "Family Sharing uygulaması kurulmadan evvel alınan uygulamalar da tüm aile fertleri arasında paylaştırılabilecek miydi?" Bu sorunun cevabının Evet olduğunu Apple'ın geliştiricilere gönderdiği uyarı mesajıyla anlaşılmış oldu. Yani kıscası daha önceden kurduğumuz uygulamalarda aile bireyleri arasında paylaştırılabilecekti.

1401970483_family-sharing-1.png

Bunun yanında aile reisi çocukların yapacakları alışverişlerin tamamlanması için onay vermek durumunda kalacak ve istenirse çocuklar için marketten yapacakları alışverişler için limit oluşturma durumuda sağlanmış olacaktı. Böylece çocuklarımızın artık bize "yanlışlıkla aldım" gibi bir mazaret sunmalarının da önüne geçildiğini görmekteyiz.

1401970599_family-sharing-2.png

Family Sharing uygulaması ile aile içinde fotoğraf paylaşımı ve önemli günlerin hatırlatılması gibi ajanda işlemleri iCloud üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama ile birinin doğum gününü unutma yada ajandasına kaydettiği önemli bir günü kaçırma gibi bir şanısınız bulunmuyor.

1401970938_family-sharing-3.png

Family Sharing uygulamasının en önemli özelliği ise şüphesiz ki aile fertlerinin birbirlerini online bağlantı üzerinden görebilmeleridir. GPS sistemi ve internetin kullanıldığı ortamlarda kim kiminle birlikte bunu görebilmekteyiz. Özellikle ebeveynler için kusursuz bir güvenlik aracı olacak bu uygulamayı çok seveceğinizden eminim. Bu durum kişinin aile fertlerine görünmek istenmediği zamanlarda ise kapalı tutulabiliyor bunuda belirtelim.

1401971421_family-sharing-4.png

Peki siz bu özellik ile ilgili ne düşünüyorsunuz? iOS 8 beklediğiniz gibi çıktı mı?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER