ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 21:41

Facebook'tan bir yenilik daha!

Facebooktan bir yenilik daha!

İletilere yüz ifadeleri geliyor, Facebook renkleniyor. İşte ayrıntılar...


Günden güne büyüyen ve üye sayısını önemli ölçüde arttıran Facebook, üyelerinin ilgisini daha fazla çekebilmek ve sıkılmalarını engellemek için yenilikler geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Bu ay yayınladığı raporla toplam üye sayısının 1.06 milyara ulaştığını bildiren Facebook, şimdi de durum iletilerinde yüz ifadeleri (emoticonlar) kullanılabilmesi için kolları sıvadı. Dünya devi Facebook, bu yeni özelliği ile iletilerdeki görselliği arttırarak kullanıcıların ilgisini ve ileti paylaşımlarını arttırmayı planlıyor.

Sosyal ağ, dün itibariyle bu yeni durum oluşturucusunun test yayınlarına başladı. Bu yeni özellik; hissetmek,  izlemek, yemek yemek veya okumak gibi aktiviteleri paylaşabilmeniz için farklı kategoriler arasından seçim yaparak">

Facebook şu anda bu yeni özelliğini website ve mobil üzerinden bazı kullanıcılarıyla test ediyor. Şüphesiz ki bu özellik insanları daha fazla paylaşım yapmaları için teşvik edecek. Kullanıcılar sıradan ve düz bir metin güncellemesindense, farklı kategorilerden birçok seçeneği görsel ifadelerle desteklenmiş olarak yayınlayabilecekler. Örneğin hissetme aktivitesini seçtiğinizde, önceden hazırlanmış olan \"mutlu, üzgün, şaşkın\" gibi seçeneklerden birini kolayca seçip durumunuza gönderebiliyorsunuz. Aynı şekilde, izleme aktivitesini seçtiğinizde How I Met Your Mother\'ı, okuma aktivitesini seçtiğinizde 50 Shades of Grey\'i seçebiliyorsunuz. Alternatif olarak kendi belirlediğiniz içerikleri de bu alanlara girebiliyorsunuz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER