ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:07

Facebook'ta tehdidin bedeli ağır oldu!

Facebookta tehdidin bedeli ağır oldu!

Facebook'ta karşı tarafı tehdit eden kulllanıcıya bakın ne ceza verildi.


Facebook’tan artık herkes istediği gibi hakaret ve tehdit edemeyecek. Eskişehir 4. Sulh Ceza Mahkemesi, Facebook üzerinden bir avukatı tehdit eden kişiye hapis cezası verdi.

Facebook insanların en çok vakit geçirdiği ve birçok insanla iletişime geçtiği bir sosyal platform. Ancak bu iletişimler her zaman iyi yönde olmuyor. Kullanıcılar sanal ortamın rahatlığı ile birbirlerine hakaret, küfür ve tehdit gibi söylemlerde bulunabiliyorlar. Ancak bundan sonra bu kadar kolay olmayacak gibi görünüyor.

1374918839_facebook.jpg

Eskişehir’de geçtiğimiz yıl meydana gelen olayda, avukat Abdullah Algın, kefil olduğu halde ödemediği bir borç sebebiyle Hakan Sarı’nın babasına ait ev hakkında icra takibi uyguladı ve evini icra yoluyla sattı.

Bu duruma sinirlenen Hakan sarı açtığı sahte hesap ile avukatı Facebook üzerinden tehdit etti. Tehdit hakaret ve küfür içeren mesajlar arasında yanlışlıkla adını yazan Sarı, yakayı ele verdi. Bu şekilde yakalanan Hakan Sarı, Mahkeme ‘tehdit ve hakaret’ suçundan 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.KAYNAK : Facebook'ta tehdidin bedeli ağır oldu!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER