ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ağustos 2013 Salı 17:04

Esnek ekran teknolojisi sandığınızdan da yakın

Esnek ekran teknolojisi sandığınızdan da yakın

Samsung ve LG’den esnek ekranlar ne zaman geliyor


Esnek ekranlar hiç şüphe yok ki bu yılın en çok konuşulan telefonlarına ve televizyonlarına gebe olacak. Kasım ayında ilk esnek ekran denemelerinin bu konuda uzman iki firma tarafından gelmesi bekleniyor: Samsung ve LG.

Samsung ve LG’nin telefon ve TV ekranlar konusundaki tecrübelerine dayanarak bir adım öne taşınacaklarına şüphe yok. Kasım 2013’te beklenen parlak, muhteşem görüntü kalitesine sahip katlanabilir esnek ekranlar bir yıldan uzun bir süredir heyecanla bekleniyor.

1377007224_first-samsung-and-lg-mass-produced-flexible-screens-to-ship-in-november.jpg

Samsung 1.5 milyon 5-6 inç arası esnek ekran üretmeyi planlıyor. Samsung’un son çıkan büyük ve ince telefonlarının kullanıcılarından gelen “çabuk kırılıyor” şikayetleri artık çözüme kavuşacak çünkü esnek ekran teknolojisi aynı zamanda kırılmaz ekranlar sunuyor.

LG’nin ekranlarının ise 1 milyon civarında olması bekleniyor. 2015 yılında tam olarak ekranlara oturmuş olması bekleniyor. Büyük bir marketin kapılarını açacak bu teknolojinin Kasım ayında büyük bir tanıtımla gelmesi bekleniyor.KAYNAK : Esnek ekran teknolojisi sandığınızdan da yakın

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER