ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 10:06

Eski lüks telefonu Android ile geliyor

Eski lüks telefonu Android ile geliyor

Nokia'nın eski lüks Vertu telefonu Android işletim sistemi ile gelecek ay satışa sunulacak.


Nokia'nın bir zamanlar Vertu isminde çok pahalı telefonlar sattığını bilenler çoktur. Tamamen lüks tüketim üzerine kurulu olan Vertu cihazlar, uçuk fiyatlara satılan ürünlerden oluşuyor. Üzerleri kimi zaman pahalı taşlarla kaplı olan Veru'lar, aynı zamanda çok daha farklı dış kaplamalarla da kullanıcıların karşısına çıkıyor. Nokia'nın bu markayı satışa çıkartacağı ilk olarak 2012 Nisan ayında dillendirilmiş, Haziran ayındaysa olayın doğruluğu firma tarafından onaylamıştı.

Vertu daha sonra EQT VI isimli firmaya satıldı. Nitekim Nokia yüzde 10 gibi bir hissesini satmadı ve ufak da olsa Vertu üzerinde payı bulunuyor.

Yeni üretilecek cihazlar için işletim sistemi konusunu düşünen EQT VI ise, kullanıcılarının işletim sisteminden daha çok telefonlarının dış görünüşleriyle ilgilendiğini iyi biliyor ama çoktan yaşlanmış olan "Symbian" sistemini de kullanmak istemiyordu.

EQT firması önümüzdeki ay Android işletim sistemine sahip bir Vertu telefonu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Androidli Vertu şirkete 3000 Avro gibi bir fiyata mal olacak. Aslında lüks telefon ve Android ismini şimdiye kadar bir cümlede hiç duymamıştık. Bakalım Androidli Vertu telefonlar ne kadar ilgi görecek.

Eğer Vertu Android ile klas yapmayı başarırsa, o zaman belki de aynı şeyi diğer şirketlerin yapması için de bir ilham olacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER