ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 11:20

Eski bilgisayarlarınızı böyle değerlendirin

Eski bilgisayarlarınızı böyle değerlendirin

Bilgisayar atıkları toplanmaya başlandı.


Teknolojinin hızla gelişmesi ile bilgisayarlarda sürekli yenileniyor. Eskiyen bilgisayarlarınızı atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Bu sayede bilgisayarınızın hem çevreye verdiği zararın önüne geçip hem de eğitime katkıda bulunabilirsiniz.

Bilgisayar atıkları toplanmaya başlandı. Toplanan eski bilgisayarlar elden geçirildikten sonra Anadolu'nun dört bir yanındaki okullara kullanılmak üzere gönderiliyorlar.
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yönetimi Müdürü Türker Eroğlu bu konuda yaptığı açıklamada; "Türkiye'nin tamamından talep alıyoruz. Okullar, kamu kurumları bize başvuruyor talepte bulunuyorlar biz de imkan dahilinde bu talebi karşılamaya gayret ediyoruz" dedi.

Şu ana kadar 30 bine yakın bilgisayar atığı toplandığını söyleyen Eroğlu, çevre ve insan sağlığına zararlı olanlar da atılmıyor, geri dönüşümle ekonomiye kazandırılıyor dedi ve şunları söyledi;  ''Tesislerimiz Edirnekapı'da. Eğer getiremeyecek olanlar varsa haber verirlerse biz gider yerinden alırız. Eğer İstanbul dışından da talep olursa biz ilgili yerlere gönderiyoruz"

Teknisyenler elektronik atık merkezindeki günde 10 ila 20 arasında bilgisayar kasasını elden geçiriyor. Ayrıca teknisyenler, ilginç tasarımlarla da pek çok fuarda boy göstermiş.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER