ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2017 Pazartesi 09:39

Elon Musk'tan yine çılgın bir proje!

Elon Musktan yine çılgın bir proje!

Elon Musk, Tesla Roadster'ı Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda kalmasını planlıyor.


Elon Musk, hem SpaceX’in, hem Mars’a insan gönderme planının hem de yeni Tesla Roadster'ın reklamını yapacak. Kısa süre önce, Tesla’nın elektrikli tırını tanıtırken sahneye sürpriz bir şekilde spor bir elektrikli otomobille çıkan Elon Musk, bu modelin dünya çapında reklamını yapmak için bir Tesla Roadster'ı Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda bırakmayı planlıyor.

Musk, SpaceX'in Mars’ta koloni kurma planlarının başlangıcı olarak, özel üretilmiş Heavy Falcon roketini deneme amacıyla Mars’a yollayacak. Bu deneme sırasında, Mars’a giderken roketin yaşayacağı sorunlar gözlenecek. İlk deneme sonunda edinilen deneyimlerle birkaç sene içinde Mars’a sorunsuz şekilde dev roketler ve ağır yükler göndermek güvenli hale gelmiş olacak.

1512233539_preisert-tesla-roadster-convertible-rendering.jpg

 

En büyük hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek olan şirket, Heavy Falcon üzerinde üç adet Dünya’ya geri iniş yapabilecek roket kullanıyor. Efsane Apollo 11‘in kalkış noktasından havalanacak roket, tüm dünya için büyük önem taşıyor.KAYNAK : Elon Musk'tan yine çılgın bir proje!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER