ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2014 Perşembe 21:05

Dünya Kupası'na yakın markaj!

Dünya Kupasına yakın markaj!

Milyarlarca futbol tutkununun takip ettiği Dünya Kupası bu yıl Google ile kullanıcılara her zamankinden daha yakın olacak.


 

Dünya Kupası için yapılan aramalarda kullanıcılar takım kadro bilgilerine, canlı skorlara, kaçan gol fırsatlarından oyuncu istatistiklerine kadar, her türlü bilgiye ve gerçek zamanlı güncellemelere merak ettiği anda cep telefonu, tablet ya da masaüstü bilgisayardan erişebilecek.

Kullanıcıların bu bilgilere erişmek için Dünya Kupası süresince aramalarda anahtar kelime olarak 'dünya kupası' yazması yeterli. Ülke takımları ile ilgili bilgi almak istendiğinde ise merak edilen ülkeyi anahtar kelime olarak (örnek,'Brezilya dünya kupası') yazarak Dünya Kupası’na katılan takımların detaylı bilgilerini takip etmek mümkün.

Dünya neleri merak ediyor?

Toplam 32 ülkenin birbiriyle yarıştığı kupa heyecanı devam ederken kullanıcılar bir yandan da dünyanın kupasının nabzını 'Google Trends' ile gerçek zamanlı olarak tutabilecek. Turnuva süresince dikkat çeken oyuncular, takımlar, kritik maçlar ve pozisyonlar hakkında ülkelerin ve taraftarların genel hissiyatını ve ilgilerinin yoğunlaştığı anları keşfetmek için google.com/worldcup adresini ziyaret etmek yeterli.
 

KAYNAK:
yazete.com
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER