SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2014 Salı 09:53

‘Dropbox şifrenizi değiştirin’

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/dropbox-1476073-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/dropbox-1476073-622x360.jpg
Dropbox şifrenizi değiştirin

Bazı kullanıcıların online depolama uygulaması Dropbox’taki bilgileri, bilgisayar korsanları tarafından çalındı.


Bazı Dropbox kullanıcılarının, şifreleri ve diğer bilgileri çalındı. Güvenlik uzmanları, sayının artabileceğinden endişe diyor.

Olayın meydana gelmesinin ardından Dropbox'un hack'lendiği iddiası ortaya atıldı. Kullanıcılarına online depolama hizmeti veren Dropbox, bilgisayar korsanlarının server’larına sızdığı iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Kullanıcı bilgilerinin çalınmasına rağmen Dropbox’un hack’lendiği düşünülmüyor. Ama uygulamayı 3’üncü parti uygulamaların desteği ile kullanların bilgilerinin güvende olmadığı düşünülüyor.

Kullanıcılara uyarılarda bulunan uzmanlar, öncelikle şifrelerini değiştirmelerini ve şirketin ‘2 factor authentication’ uygulumasına geçmeleri önerdi.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Dropbox kullanıcılarının şifresi çalındı

SONRAKİ HABER

Xperia E3 uzun pil ömrü sunuyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.