ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ekim 2014 Çarşamba 15:08

Dev isim tarihe karışıyor

Dev isim tarihe karışıyor

Microsoft, Windows Phone işletim sistemli Nokia Lumia'lardaki "Nokia" markasını kaldırmaya başladı


Microsoft'un Nokia'nın büyük bir bölümünü satın almasından beri en çok konuşulan konulardan olan Nokia isminin akıbetinin ne olacağı sonunda sonuçlanıyor.  Mobil pazarda daha aktif rol oynama isteği ve bu yöndeki hazırlıklar sonrasında,  Microsoft markasını daha ön plana çıkarmak için Nokia adının silineceği söylentileri gerçeklijk kazanıyor. Bir süredir konuşulan akıllı telefonlardaki Nokia ismine veda işlemi ise Kasım ayına kalmadan gerçekleşebilir.

Nokia isminden memnun olmayan Microsoft, bunu uzun bir süredir zaten belli ediyordu. İlk olarak Nokia'nın akıllı telefonlarına ait web adreslerini kendisine ait web adreslerine yönlendiren Microsoft, Nokia ismini silmek için elinden geleni yapıyor. Ürünlerde, bu ürünlerin sitelerinde ve sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere birçok yerde bundan sonra "Nokia Lumia" ismini değil, "Microsoft Lumia" isminin kullanılacağı belirtiliyor. 

Bugün Nokia France hesabından paylaşılan gönderiye göre ise Nokia Fransa grubunun çok yakında "Microsoft Lumia" oluşumunun Fransa ayağı olacağı belirtildi. Oldukça köklü bir değişime adım adım yaklaşan Microsoft, belki de tarihin en iyi telefon markalarından birisini tozlu raflara gönderecek.

Nokia'nın faaliyetleri sürsede

Microsoft, Windows Phone işletim sistemli Nokia Lumia'lardaki "Nokia" markasını kaldırmaya başladı. Ürünlerde, bu ürünlerin sitelerinde ve sosyal medya hesapları da dahil olmak üzere birçok yerde bundan sonra "Nokia Lumia" ismini değil, "Microsoft Lumia" ismini göreceğiz. İlk adımlar da Fransa tarafında atılmaya başlandı. Nokia'nın Fransa tarafı, Microsoft Lumia ismini kullanmaya başladı..Kısa süre sonra da bu değişimin tüm pazarlara yayılması planlanıyor.

Tabii böyle bir karar alınmış olsa da, Nokia'nın faaliyetleri sürüyor. Telefon pazarında büyük işler başaran Nokia, bir taraftan da network altyapıları ve haritalar üzerine birçok çalışma yürütüyor. Şu sıralar da bu çalışmalara daha fazla odaklanacak gibi görünüyor.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER