SON DAKİKA :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ekim 2014 Perşembe 22:09

Chromebook sevkiyatının bu yıl ikiye katlanması bekleniyor

/home/yztusr/public_html http://cdn3.yazete.com/store/img/chromebook-sevkiyatinin-bu-yil-ikiye-katlanmasi-1479387-465x309.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/chromebook-sevkiyatinin-bu-yil-ikiye-katlanmasi-1479387-622x360.jpg
Chromebook bu yıl hederfi

Chromebook bilgisayarlara olan ilgi her geçen gün artıyor.


Google Chrome işletim sistemiyle çalışan Chromebook bilgisayarlar genellikle kolay taşınabilirlik ve bütçe dostu fiyatlarla ön plana çıkıyor. Son dönemde birçok üreticinin farklı modellerini piyasaya sunduğu Chromebook bilgisayarlar beraberinde getirdiği avantajlar sayesinde her geçen gün pazar kullanım oranını artırıyor.

İlk aşamada kullanıcılar nezdinde ilgi görmesi zaman alan fakat şu an hızlı bir büyüme süreci geçiren Chromebook bilgisayarların sevkiyatı, ABI Research’ün araştırmasına göre üçüncü çeyrekte, ikinci çeyreğe oranla %67’lik bir artış gösterdi. 2014'ün sonunda ise toplam sevkiyatın 2013’ü ikiye katlaması bekleniyor. 

Araştırmaya göre Chromebook’ların %78’i Kuzey Amerika’da kullanılıyor. Ancak Chromebook’lar önümüzdeki yıllarda, büyümeyle birlikte Asya-Pasifik ve Batı Avrupa pazarlarında gelişim gösterecek.  

Chromebook satışlarından listenin zirvesinde Acer yer alırken, ikinci sırada Samsung, üçüncü sırada ise HP yer alıyor. 

KAYNAK : Chromebook sevkiyatının bu yıl ikiye katlanması bekleniyor

ÖNCEKİ HABER

Asya'da son çılgınlık!

SONRAKİ HABER

Hollandalı top model Galaxy Alpha reklamında

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.