ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:50

CCR, çağrı merkezi sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor

CCR, çağrı merkezi sektörüne yenilikçi çözümler sunuyor

Çağrı merkezi hizmetlerindeki en hassas konulardan biri de müşteri bilgilerinin güvende olması.


Günümüzde hizmet ve ürün sağlayan firmaların çağrı merkezi hizmetleri olmadan müşteri memnuniyetini sağlamaları neredeyse olanaksız hale geldi. Son kullanıcı, aldığı ürün veya hizmet ile ilgili telefonun ucunda soru ve sorunlarına anında ve tatmin edici cevap verebilecek bir muhatap bulmak istiyor. Çağrı merkezini arayan müşteriler, robotik karşılamalardan uzak, sattığı üründen haberdar bir yetkiliyle konuşmak ve sorunlarının çözülmesini istiyor.
1370523833_cozumler.jpg
CCR'ın CEO'su Türker Erkin ile çağrı merkezi sorunları ve bunlara sundukları çözümler hakkında konuştuk.


• Merhaba Türker Bey, çağrı merkezi sektöründeki misyonunuz nedir?

Misyonumuz, çağrı merkezi ve ses çözümleri alanındaki son teknoloji çözümleri, danışmanlık, yazılım geliştirme, uygulama ve uzman insan kaynakları hizmetleri ile müşterilerimize yardımcı olmaktır.

• Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Dört ana sektöre hizmet veriyoruz; bunlar bankacılık, sigortacılık, telekom sektörü ve operatorler. 

Bu dört ana sektördeki firmalara hizmet vermek üzere teknoloji altyapısı sağlıyoruz,Sonra eğitimler veriyoruz, bu eğitimler ağırlıklı olarak teknik eğitimler, süreç oluşturma ve eğitimcinin eğitiminden oluşuyor.

Çağrı merkezi kurulumunda önce süreçlerini tasarlıyoruz. Firmaların hedeflerininden performans değerlendirme dökümantasyonlarına kadar bütün süreçlerini oluşturup, iş hedeflerine orantılı olarak bu süreçleri oluşturduktan sonra eğer istiyorlarsa teknik danışmanlık desteği de veriyoruz.

Eğer çalıştığımız firma isterse tüm alt yapılarını kurgulayıp kuruyoruz. Ses ve ekran kayıt,santral, iş gücü gibi çağrı merkezlerinin bütün bileşenlerini içeren çok geniş bir ürün yelpazesine sahibiz. Bunları pozisyonlayıp, kurulumunu ve bakımını yapıyoruz. Talep edildiğinde yöneticilerine de eğitimler veriyoruz.

• Tüketici verilerini nasıl koruyorsunuz?

“Smart Dialer” adında bir çözümümüz var. Ürünü kullanan müşterilerimiz, müşteri verilerini, kimseyle paylaşmadan, sisteme kendileri yükleyebiliyorlar; ayrıca dış kaynak sağlayan firmaların kullandığı müşteri temsilcisi Script’lerini ve ekranları görebiliyorlar.

Böylece ekranların yönetimi, dış kaynak sağlayıcısında değil, kurumun kendisinde oluyor.

İstenen bilgilerin müşteri temsilcisinin ekranlarında gözükmemesi sağlanıyor.
Kurumlar,istedikleri her türlü raporu kendileri alabildikleri için çalıştıkları dış kaynak firmalarından rapor istemelerine gerek kalmıyor. Dış kaynak firmasında hizmet veren tüm müşteri temsilcilerinin istatistiklerini anında görüntüleyebiliyorlar.

• Smart Dialer haricinde hangi çözümleriniz mevcut?

Speech Analytics çözümümüz de var. Bu çözüm ile müşteri memnuniyeti, zaman ve maliyet tasarrufunu hedefliyoruz. Kurumlar, Real Time Speech Analytics çözümü ile rakip firma isminin veya kara listede yer alan kelimelerden birinin geçtiği konuşmalara çağrı bitmeden dahil olabiliyorlar. Böylece müşteri memnuniyetsizliğinin önüne geçiliyor ve fırsatlar satışa dönüştürülebiliyor.

Kurumlar, müşterilerinin kaç defa arama yapılacağını, çağrı reddedilirse ikinci aramanın ne zaman yapılması gerektiğini ve maksimum aranma adedi gibi tüm kıstasları belirleyebiliyorlar.

Bununla birlikte eşit kriterlerle arama yapan dış kaynak sağlayıcılarının performanslarını iPad ve “dashboard” ekranlarında anlık olarak izleyebiliyorlar.

Turkcell liderleri Anadolu'da buluşturuyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER