ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 10:27

Bu yıl 10 milyon tablet satışı hedefliyor!

Bu yıl 10 milyon tablet satışı hedefliyor!

Android tarafındaki önemli tablet üreticilerinden Acer, 10.1-inçlik modelin de yolda olduğunu bildirdi.


Android dünyasındaki önemli tablet üreticilerinden Acer, Iconia A1 ve B1 modelleriyle kayda değer satışlar gerçekleştirdi. Şirket aynı zamanda Windows 8 ile çalışan tablet duyuruları da gerçekleştirmekte. Son olarak 7.9-inçlik Iconia A1’i Amerika’da düzenlediği bir basın duyurusu ile kullanıcıların beğenisine sunan Tayvanlı üretici, söz konusu tabletini iPad Mini’ye önemli bir rakip olarak gösteriyor.

Android cephesinde 7-8-inçlik modeller kullanıcılar tarafından bir hayli ilgi çekerken, 10.1-inçlik tabletler ise boyutları itibariyle biraz daha geri planda kalıyor. Acer Başkan Yardımcısı Scott Lin, son zamanlarda yen bir tablet üzerinde çalıştıklarını bildirirken, Iconia A3 olarak adlandırılan tabletin 10.1-inç boyutunda olacağını dile getirdi. Scot, aynı zamanda 2013 genelinde 10 milyon tablet satış hedeflediklerini ve 2 milyonluk satışın Iconia A3 cephesinden geleceğini bildirdi. Şirketin yılın ilk çeyreğinde 1.5 milyon Iconia B1 satışı gerçekleştirdiğini hatırlatalım.

Acer’ın daha iddialı teknik özelliklerle donattığı Iconia A1 modelinden ise yıl genelinde 5 milyon satış hedefleniyor. Bütçe dostu tabletlerin kullanıcılar tarafından benimsendiği ortada ve Acer da sunduğu iddialı ürünlerle şu an için göz ardı edilmeyecek bir üretici olarak karşımıza çıkıyor.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER