ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2012 Cumartesi 10:27

Bu telefon yaşlılara özel üretildi

Bu telefon yaşlılara özel üretildi

Kullanılan arabirim sayesinde telefonun rahat ve kolay kullanım sunuyor.


Fujitsu tarafından Japon operatör devi NTT Docomo için özel olarak geliştirilen Raku Raku isimli telefon ülke genelinde iyi satışlar elde etti. Japonya nüfusunda 70 yaş ve üzeri oranının epey fazla bir değerde olması bu telefonun ülke için ne derece gerekli olduğunu gösteriyor.

1.4GHz saat hızında çalışan telefonda 800 x 480p çözünürlüklü bir ekran yer alıyor. Android 4.0 ile alışan Raku Raku’nun arka bölümünde ise led flaşlı 8mp kamera yer almakta.
1356768291_rakurakuekremm.jpg

Buraya kadar klasik bir telefon izlenimi sunan Raku Raku’nun en dikkat çekici detayı ise telefona konumlandırılan arabirimde karşımıza çıkıyor. Bir akıllı telefonda en fazla kullandığımız fonksiyonlar ana menüde yer alırken bu şekilde daha rahat bir kullanım hedefleniyor. Aşağı doğru kaydırma hareketinde diğer eklentilere de ulaşılabiliyor.

Telefonun bir diğer dikkat çekici detayı ise ses yeteneklerinde karşımıza çıkıyor. Gürültü önceleme özelliğine sahip mikrofonun yanı sıra görüşmelerde sesi yavaşlatma ve anlaşılmasını sağlama özelliği önemli kolaylık sağlıyor.

Telefon için yoğun bir talep var kısa süre içerisinde Amerika ve Avrupa’da da satışa sunulacak. Resmi kanallar yoluyla ülkemizde satışa sunulur mu net değil.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER