ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 01:59

Bu telefon çok özel!

Bu telefon çok özel!

Akıllı telefonların dünyasında, gelmiş geçmiş en "akılsız" telefonla tanışın! İşte 1stFone...


İngiltere'de bulunan CyCell firmasının, kurucusu Thomas Sunderland'in "Seed" isimli tasarımından yola çıkarak geliştirdiği 1stFone, modern çocukların ilk cep telefonu olmaya aday.

chip.com.tr'de yer alan habere göre; 4-9 yaş arası çocuklar için geliştirilen 1stFone, sadece 40 gram ağırlığında ve kredi kartı boyutlarında. Ekrana sahip olmayan ve hiçbir uygulama çalıştıramayan telefonun, internete bağlanabilen modern cep telefonlarının yarattığı uygunsuz içeriğe erişim gibi sorunlara çözüm olacağı iddia ediliyor.

Telefonun ön kısmında yer alan tuşları kullanarak önceden belirlenmiş 12 numarayı aramak mümkün. Anne babaların tek yapması gereken telefona yüklenmesini istedikleri numaraları belirlemek: Birkaç farklı tasarıma sahip olan telefon bir hafta içinde bu numaralar yüklenmiş olarak gönderiliyor. Bağlantılarla ilgili detaylar cloud'a yükleniyor. Telefonun pilinin bekleme durumunda en az bir yıl dayandığı iddia ediliyor.

Sözleşmeyle 85 dolara mal olan telefonun görme engelliler için Braille alfabesi kullanan ve okuma yazma bilmeyen çocuklar için yazı yerine fotoğraf kullanan modellerinin de geliştirilmesi planlanıyor. Telefonun sadece çocuklar değil, yaşlı kişiler tarafından da kullanılabileceği belirtiliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER