ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2013 Pazar 23:49

BMW ile Microsoft ne anlaşması imzaladı?

BMW ile Microsoft ne anlaşması imzaladı?

Microsoft ve BMW aralarında lisans anlaşması imzaladı.


Dev otomobil şirketi BMW ve Microsoft ile yapılan anlaşma çerçevesinde şirketin exFAT teknolojisi için lisans sözleşmesi imzalandı. Bu anlaşma sonrasında BMW, otomobillerinde Microsoft'un hızlı ve yüksek kapasiteli veri depolama programından yararlanabilecek.

BMW proje müdürü Gottfried Schmid bu konuyla ilgili olarak, "modern dosya sistemi exFAT sayesinde artık daha eğlenceli ve kompak bir sürüş deneyimi sunacaklarını" söyledi.

1358710581_microsoft-bmw-sign-exfat-deal.png

Microsoft yazılımı olan exFAT, önceki versiyonu olan FAT'in geliştirilmiş versiyonu ve taşınabilir depolama aygıtları için yüksek kapasiteli dosya boyutlarına izin veren bir dosya sistemi. exFAT'in, taşınabilir belleklerin dosya barındırma kapasitesini 5 kat fazladan artırdığını söyleyen Microsoft, exFAT sayesinde dosya erişim hızının da bir hayli arttığını vurguluyor.

Microsoft firması, BMW ile birlikte lisans anlaşmalarına bir yenisini daha ekledi. Şirket her zaman olduğu gibi sözleşme şartlarına dair bilgi paylaşmadı.KAYNAK : Teknolojioku.com - BMW ile Microsoft ne anlaşması imzaladı?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER