ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ağustos 2014 Salı 14:49

BMW i3 30 dakikada hazır

BMW i3 30 dakikada hazır

Elektrikli araçların gelişmemesinin önündeki en büyük engel olan şarj problemini BMW ve Bosch ortadan kaldırıyor.


Elektrikli araçlar uzun zamandır hayatımızda varlar. Pil teknolojisinin gelişimini yada gelişememesini ise zaten akıllı telefonlardan görmekteyiz. Firmalar pil konusunda bir gelişme olmadığı için ya "ultra güç modları" ile pillerin daha uızun gitmesini sağlıyorlar yada Oppo Find 7 ve Samsung Galaxy S5'te olduğu gibi güçlü şarj aletleri ile bu işi çözmeye çalışıyorlar. 

Bu durum aynısı Bosch ve BMW tarafından elektirikli araçlara uygulanmaya başlandı. \% 0'dan \% 80 şarja sadece 30 dakikada ulaşabilen bu şarj istasyonlarının kısa sürede tüm Amerika'da hizmet vermeye başlayacak. Böylece elektirikili araçlar ile daha uzun yol almak da mümkün olabilecek. 

1407220359_bmw-i3.jpg

Ülkemizde de satışı olan elektrikli araçların sıfır emisyon, sıfır denebilecek kadar az elektrik tüketimi ile daha fazla yaygınlaşması gerektiğine inanıyoruz. Dünyanın en pahalı benzininin satıldığı ülkemizde elektrikli araçlara rağbetin bu denli az olmasının sebebi ise yüksek vergi oranlarıdır. Hybrit araçlara devletin de destek vermesini umuyoruz. 

Peki siz elektrikli araç kullanmak ister misiniz?

 

http://www.wired.com/2014/08/bmw-i3-charger-network/?mbid=social_twitterÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER