ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Nisan 2013 Cuma 07:18

BlackBerry'nin yeni telefonu sızdırıldı mı?

BlackBerrynin yeni telefonu sızdırıldı mı?

BlackBerry yeni giriş seviyesi telefonunu tanıtacak


Bildiğiniz gibi yaz aylarında BlackBerry'nin yeni telefonları ve işletim sisteminde yaşanan erteleme haberlerinden sonra herkes BlackBerry'den ümidini kesmeye başlamıştı. Z10 ve Q10 olarak iki telefon tanıtan BlackBerry büyük adımını BlackBerry 10 işletim sistemiyle yaptı.

1365113419_r.jpg

Tamamı dokunmatik Z10 ve henüz piyasaya çıkmaya hazırlanan Q10 telefonlarıyla kendini toparlamaya başlayan firmanın yeni bir telefonunun daha geleceği haberi yayıldı. Yeni telefonun giriş seviyesi bir telefon olacağı ve günümüz telefonlarına oranla düşük seviye özelliklerle geleceği belirtiliyor.

Ayrıca telefonun düşük seviye özelliklerine dayanarak fiyatının da çok uygun olması bekleniyor. Piyasasını canlı tutmayı amaçlayan BlackBerry'nin böyle bir telefon çıkarmasında haklılık payının olduğunu söyleyebiliriz.

Telefonun teknik ve fiziksel özellikleri henüz kesinleşmese de internete sızdırılan bilgileri sizlere aktaralım. BlackBerry 10 işletim sistemiyle gelecek telefon QWERTY klavyeye sahip olacak ve BlackBerry Bold 9000 benzeri bir tasarımla gelecek. Yan kısmında mikro SD ve mikro SIM kart girişi bulunacak.

8 GB dahili hafıza bulunduracak telefonun 1800 mAh bataryası olacak ve 300-400$ civarında bir fiyatla gelecek.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER