ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 11:06

BlackBerry Q10 satış rekoru kırdı

BlackBerry Q10 satış rekoru kırdı

Ön sipariş süreci iki saat içerisinde tükenen telefon bugün itibariyle satışa sunuluyor.


İngiltere’nin önemli perakendecilerinden Selfridges, 26 Nisan itibariyle BlackBerry Q10 ön satışlarına başlamıştı. Londra, Birmingham ve Manchester’daki merkezlerde bu gün itibariyle satışa sunulması beklenen cihaza ilgi oldukça fazla.

QWERTY klavyeli telefon tutkunları 30 bin telefonu ön sipariş sürecinde iki saat içerisinde tüketirken, Selfridges Ev ve Eğlence bölümü başkanı Julian Slim “Yaptığımız ortaklık neticesinde elde edilen satışlar teknoloji ve ticaretteki güçlü bir kombinasyonun oluşturulduğunu kanıtlamıştır” değerlendirmesinde bulundu. BB Q10 şirket tarafında en hızlı tükenen telefon olurken, bugün itibariyle satışların tekrar başlayacağı bildirildi.

BlackBerry Z10’un analistler tarafından istenilen satış rakamlarına ulaşmadığı bildirilmiş olsa da, telefon İngiltere’de önemli bir satış rakamına ulaşmıştı. Aynı başarının Q10 cephesinde de yaşandığı görülüyor.

Bloomberg’e konuşan BlackBerry CEO’su Thorsten Heins, Q10′un şirketin BlackBerry 10 işletim sistemli ilk akıllı telefonu Z10′a kıyasla daha başarılı olacağını ifade ederken, satışların milyanları bulacağını iddia etti.

Yetkililer HTC One'dan bir hayli memnun!

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER