ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 18:21

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Balıkesir'de


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "AK Parti içinde yanlış yapan çıkar mı, çıkabilir, çıkarsa cezasını çeksin. Kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatıyorsa o el kırılsın" dedi.
Dursunbey ve Kepsut'ta esnaf ziyaretleri yapan Bakan Işık, Kepsut'ta AK Parti seçim irtibat bürosunun açılışında konuştu.
Kepsut'un büyükşehir sınırları içinde yer alacağını vurgulayan Işık, "Kepsut'un her köyüne hem İsmail Bey (Belediye Başkanı ve adayı İsmail Cankul) hem de Büyükşehir olarak Ahmet Edip Uğur Bey hizmet verecek. Kepsut, Balıkesir, hükümet, AK Parti olsun, üçlü olsun, güçlü olsun" ifadesini kullandı.
Son dönemlerde olayları, yaşananları herkesin gördüğünü dile getiren Işık, AK Parti döneminde nelerin yapıldığını da milletin çok iyi bildiğini söyledi.
Memleket kalkındıkça, ilerledikçe, güçlendikçe ülkenin evlatlarının sevindiğini ancak kıskananlar ve haset edenlerin de bulunduğunu vurgulayan Işık, Türkiye'nin güçlenmesini istemeyen bazı mihrakların memleketin başına çorap örmek için gece-gündüz çalıştığını dile getirdi.
Bu kişilerin yıllardır aynı anlayışla hareket ettiğini belirten Işık, şöyle konuştu:
"Rahmetli Menderes'e, Erbakan hocamıza ve Özal'a aynısını yaptılar. Şimdi başbakanımıza aynısını yapmaya çalışıyorlar. Bunlara dur dememiz, gereken dersi vermemiz lazım. 'Memleketin hali nasıl' derseler tek bir şey sorun, 'Şu memleket 11 yıl önce IMF'nin 3 kuruşuna muhtaç mıydı değil miydi? Memlekette IMF'nin 3 kuruşuna muhtaç mıyız?' Başka bir şeye gerek yok. Her insanımız başı dik geziyor mu? Geziyor. Olanı biteni siz biliyorsunuz. Memlekette yolsuzluk varmış, Tayyip Erdoğan yolsuzluk yapmış, Allah'tan korkun. Yolsuzluk olan yerde hastaneler, yollar, okullar yapılır mı?"
CHP'nin birinci, ikinci ve üçüncü köprüye karşı çıktığını anlatan Işık, "Körfez Geçiş Köprüsü'nü yapıyoruz. Yolsuzluğun olduğu yerlerde bunlar yapılır mı? Bunlar Allah'tan fark edene kadar denizin altından Marmaray'ı bitirdik de yoksa ona da karşı çıkarlardı. Bu kez denizin altından lastikli araçların geçeceği bir tüp daha yapıyoruz" dedi.
Fikri Işık, geçmişte, 22 bankanın kapatıldığını, milletin sırtına 40 milyar dolar yük vurulduğunu vurgulayarak, "AK Parti iktidarı döneminde bir tek banka batmadı. Milletin tek kuruşu, hortumcuların cebine gitmedi. AK Parti içinde yanlış yapan çıkar mı, çıkabilir, çıkarsa cezasını çeksin. Kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatıyorsa o el kırılsın. Biz hem dünyada hesap verme, asıl hesabı ahirette verme inancına sahip insanlarız. Yanlış yapan varsa bedelini ödesin" diye konuştu.
-"Kimin yanlış yaptığına medya, muhalefet karar veremez"
Kimin yanlış yaptığına medya ya da muhalefetin karar veremeyeceğine dikkati çeken Işık, şunları kaydetti:
"Kimin yanlış yaptığına karar vermesi gereken bağımsız ve tarafsız yargıdır. Fakat siz eğer yargının içinde bir cunta, çete oluşturursanız, emniyeti, TÜBİTAK'ı, Türkiye'nin stratejik kurumlarını ele geçirmeye çalışırsanız, elinde dosyalar varsa, yıllarca biriktirip, seçime 3 ay kala bunları servis etmeye kalkarsanız, biz o zaman iktidar olarak bunu engellemek zorundayız. Bu ülke kendi içine sızan çetelere asla müsaade etmez. AK Parti iktidarı döneminde çeteyi, mafyayı devletten temizledik bu çeteyi de Allah'ın izniyle temizleyeceğiz."
Evlere gönderilen kızların, "Aman ha AK Parti'ye oy vermeyin" dediklerini belirten Işık, bu kişilere, şu soruların yöneltilmesini istedi:
"(AK Parti'ye oy vermeyin) diyorsunuz da hastanemizi, okulu yaptı diye mi oy vermeyelim? Doktora 60-70 lira vermeden hastaneye gidebildiğimiz için mi AK Parti'ye oy vermeyelim? İstediğimiz eczaneden ilacımızı aldığımız için mi AK Parti'ye oy vermeyelim? Tableti benim yavruma verdiği için mi AK Parti'ye oy vermeyelim? Her yeri duble yol yaptığı için mi Tayyip Erdoğan'a oy vermeyelim? Üçüncü köprüyü, Marmaray'ı yaptığı için mi Tayyip Erdoğan'a oy vermeyelim?"
Oynanan oyunu milletin gördüğünü ifade eden Işık, "Dönen fırıldağı siz biliyorsunuz. Yolsuzluk operasyonu perdesi altında memlekete operasyon yapanlara en güzel cevabı sandıkta 30 Mart'ta siz vereceksiniz" dedi.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER