ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 20:33

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ücretsiz eğitim

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ücretsiz eğitim

Java Yaz Okulu, OBSS ve Oracle iş birliği ile bu yıl 30 Haziran - 22 Ağustos tarihleri arasında İstanbul ve Ankara’da yapılacak.


OBSS ve Oracle’ın Java alanındaki bilgi birikimini ve deneyimini, genç bilgisayar mühendislerine aktarmak için düzenlediği Java Yaz Okulu 2014’ün başvuruları başladı. Java Yaz Okulu, genç mühendislere mezun olmadan önce kapsamlı bir eğitim vererek profesyonel bir deneyim kazandırıyor. Her zaman öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimlerine destek veren OBSS, Oracle ile birlikte düzenlediği bu projede teorik ve pratik çalışmaları içeren eğitimler veriyor.

Öğrencilere kariyer yolunda yeni bir pencere açmayı hedefleyen OBSS, bu eğitim programında genç bilgisayar mühendislerini; basic Java skills (Java SE) ve Enterprise Java web components (Java EE) konularında bilgilendirmeyi planlıyor. Bilişim alanında nitelikli iş gücüne inanan OBSS, eğitim sonunda başarılı öğrenciler ile iletişimi devam ettirip,  ileride doğacak ihtiyaçlara göre ekibine katmayı amaçlıyor.

 1395051080_javalogo.png

Programa, 3. ve 4. sınıf bilgisayar mühendisliği öğrencileri ücretsiz olarak katılabiliyor. Başvurular 16 Mayıs Çarşamba gününe kadar online olarak obss.com.tr/jss-2014 adresinden ya da OBSS’nin  Linkedin ve Kariyer.net’teki ilanları üzerinden yapılabiliyor

Java Yaz Okulu Eğitimi iki etaptan oluşuyor. İlk etap 30 Haziran - 11 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da ve 14 Temmuz - 25 Temmuz tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. İlk etapta yapılacak bu eğitimlere İstanbul ve Ankara’dan 20’şer öğrenci katılacak. İlk etabın en başarılı 20 katılımcısı            11 Ağustos – 22 Ağustos tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ikinci etaba katılmaya hak kazanacak. Bu etabın en başarılı öğrencisi ise program sonunda bir iPad ile ödüllendirilecek.

 1395051104_javayazokuludd2014-duuk-cozunurluk.jpg

OBSS, üniversite öğrencileri için birçok etkinlik, eğitim ve yarışma düzenlemeye devam etmeyi; öğrencilerle kurduğu bu pozitif iletişim sonunda da teknik heyecanı ve yetkinliği yüksek gençleri OBSS ailesine kazandırmayı hedeflemektedir.KAYNAK : Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine ücretsiz eğitim

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER