ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Ocak 2014 Pazar 10:28

Beklenen güncelleme yolda

Beklenen güncelleme yolda

Kullanıcılarının uzun süredir beklediği güncelleme geliyor.


Nokia, Windows Phone 8 için 'Lumia Black' güncellemesini önümüzdeki haftadan itibaren Çin'de kullanıma sunacak. İlk defa Lumia 1520 tanıtımında ortaya çıkan Lumia Black güncellemesi, ABD'li taşıyıcı AT&T tarafından Lumia 1020'ye Aralık'ta sunulmaya başlanmıştı. WP Update 3'ün üzerine gelecek olan güncelleme diğer ülkelere ise önümüzdeki aylarda sunulacak.

Çince blog sitesi WPDang, Çinli kullanıcıların 8 Ocak'tan itibaren güncellemeyi alacağı haberini verdi. Ayrıca Nokia'nın güncelleme sayfasındaki 'hazır olun' mesajı ise güncellemenin dünya çapındaki dağıtımının kademeli olacağını işaret ediyor. Habere göre güncelleme, Çarşamba gününden itibaren Lumia 1020, Lumia 925 gibi GDR2 sürümüne sahip cihazlarına sunulacak.

Lumia Black güncellemesi, birtakım özel uygulamalarının yanında kullanımı kolaylaştıran bazı ince ayarlar içeriyor. İşlevler arasında 'çağrı engelleme' ve 'uygulama klasörü' gibi özellikler olacak. Diğer yenilikler arasındaysa 'Ekrana bak', Nokia Camera ve Storyteller uygulamaları, RAW ve Bluetooth LE 4.0 desteği var.
KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER