ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 07:34

Bakan Yıldırım'dan Facebook ve Twitter açıklaması

Bakan Yıldırımdan Facebook ve Twitter açıklaması

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Gezi Parkı olaylarınde Facebook Twitter kesintisi için açıklama yaptı.


Gezi Parkı olayları esnasında Twitter ve Facebook'a erişimin yavaşlaması ve zaman zaman erişilememesi konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım açıklama yaptı.

Bakan Yıldırım, "Orada sorgulanması gereken başka bir şey var. Acaba olaylarla ilgili sosyal medya ne kadar, hangi ölçüde düzgün kullanıldı?" dedi.

1370866811_binali-yildirim-2.jpg

Olaylar sırasında Twitter ve Facebook'a erişimdeki sorun için Binali Yıldırım, "Ben bir erişme sorunu yaşamadım. Bir yavaşlamanın bir süre için olduğunu söyleyebilirim. Bu da gayet doğal. Aşırı bir yüklenme olunca yavaşlama kaçınılmaz. Orada sorgulanması gereken başka birşey var. Acaba olaylarla ilgili sosyal medya ne kadar, hangi ölçüde düzgün kullanıldı? Bu sosyal medya olayları provoke etme ve yalan yanlış haberler yayarak insanları galeyana getirme konusunda bir erişmeye sebep oldu mu ? Bunların çok iyi irdelenmesi lazım" dedi.

Anlaşılan o ki olay sırasında eylemcilerin sürekli bu sosyal ağlardan paylaşım ve mesajlaşma yapması, evde oturanların ise merak edip bu sosyal ağlarda gezinmesi yoğunluğa neden oldu ve bu siteler ağırlaştı.KAYNAK : Bakan Yıldırım'dan Facebook ve Twitter açıklaması

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER