ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 22:10

Atariler bugünün parasıyla ne kadar ediyor?

Atariler bugünün parasıyla ne kadar ediyor?

Nostaljik cihazlar ne kadara satılırdı?


Nostaljik oyun konsollarını hepiniz hatırlarsınız. Bugün hala bu oyun konsolları Atari’ler satılıyor olsaydı sizce ne kadara satılırdı.

 

Bugünlerde çıkan 3D oyun konsollarından, PS4 ya da Xbox’tan eski Atarileri arayan var mıdır bilemiyorum ancak Atari tarih olalı epey zaman oldu. 1995 yılında büyük bir devrim olarak çıkan ve eğlence sektörünün önemli bir dönüm noktası olan bu cihazlar sizce 200$ mı olurdu, yoksa 400$ mı?

1387674246_36yearsofconsoleinflation.jpg

 

 

Atari’lerin o zamanki değeri ve bugünün para değeriyle birlikte değerlendirildiğinde 200$ civarında satılacağını ve halkın ortalama olarak alımının şimdiki oyun konsollarından çok daha fazla olacağı düşünülüyor. Şimdilerde bir Nintendo oyun konsolu almak için 400$ ya da diğer oyun konsolları için de bu civarda paralar ödemeniz gerekiyor.

Elbette bu noktada gelişen teknolojiyle birlikte artan maliyetleri de göz önünde bulundurmak mantıklı olacaktır. Ayrıca bazı nostaljik oyun konsollarının 1,125$’a kadar da çıktığını görüyoruz. Resimdeki liste bugünün parasıyla o günlerdeki oyun konsollarının ne kadar olacağını gösteren bir liste bulunduruyor. Aralarında sizin oynadıklarınız da var mı?KAYNAK : Atariler bugünün parasıyla ne kadar ediyor?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER