ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 22:00

Asus, Intel işlemcili tablet hazırlıyor

Asus, Intel işlemcili tablet hazırlıyor

Nexus 7 ve Transformer tabletlerle Android cephesinde kayda değer satışlar elde Asus, Intel tabanlı yeni bir tablet hazırlıyor.


Android dünyasında telefonların yanı sıra tabletleriyle adından daha fazla söz ettiren Asus’un Intel tabanlı yeni bir tablet hazırladığı ortaya çıktı. Transformer tabletlerle önemli bir gelişme sağlayan Asus devamında Nexus 7’nin yapımını üstlendi ve bu platformda ne denli iddialı olduğunu kanıtladı.

Nexus 7 sonrası 7-inç segmentinin üreticiler tarafından fazlasıyla ilgi gördüğü biliniyor. Birçok üretici bu platforma ait ürünler sunmaya devam ederken, öncü isimlerden Asus’un Intel işlemcili ve yine 7-inç ekrana sahip yeni bir tablet hazırlığında olduğu üstelik tabletin şubat sonunda MWC 2013 etkinliğinde resmiyet kazanacağı bildiriliyor.

Fonepad K004 olarak adlandırılan tabletin teknik özelliklerinden söz edecek olursak; Intel'in Lexington tabanlı Atom Z2420 işlemci, 1280 x 800p çözünürlüklü 7-inç IPS ekran, 16GB depolama alanı, 1GB RAM, 3MP arka kamera, 3G ve Wi-Fi.

Tabletin sesli arama yeteneği sunacağı da iddia edilirken, yine bütçe dostu bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

1360006264_asus-memo-370.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER