ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 00:28

Artes Tiny Q818 tablet

Artes Tiny Q818 tablet

Türkiye'nin öncü tablet üreticilerinden Artes'in yeni tableti Tiny'i inceledik!


Türkiye'de uzun yıllardır süren tablet maratonunda ön kulvarlarda koşan Artes, yeni tableti Q818, kod adıyla Tiny tabletini bu sabah düzenlediği bir lansman ile basın mensuplarına tanıttı. Android işletim sistemini kullanan tablet pazara yeni bir yön getireceğe benziyor.

Tasarım

Tablet ele alındığında doygun bir his uyandırıyor. Tek elle kavrayabildiğimiz rahat bir kullanım sunan Tiny, 7.5mm inceliğiyle rakiplerini kıskandırıyor. Tasarım boyutunda incelemeye devam edeceğimiz ürün iPad'vari tasarımıyla kullanıcılara aşina bir yüz sunuyor. 


1378219826_q818photo.jpg

Arka kasa dizaynı ele alındığında sıcak bir hissiyat uyandırıyor. Etrafının plastik bir çerçeveye sahip olduğu tabletin ön yüzü 7.8 inç'lik geniş bir ekranla kullanıcıları selamlıyor. IPS teknolojisinin kullanıldığı tablet parlak görünümüyle renkleri doygun bir şekilde yansıtıyor. 25 saate kadar süren müzik deneyimi ile beraberinde gelen kulaklık müzik dünyanızı süsleyecek. 5 saate kadar film izleme ömrü sunan Tiny, IPS ekranın kalitesini hissettirecek. 

Donanım

4 çekirdekli 1.2 GHz hızında çalışan güçlü işlemcisine 8 çekirdekli bir GPU eşlik ediyor. 16GB depolama alanına sahip olan tabletimiz 1GB DDR3 RAM'iyle akıcı bir performans sunuyor. Yan ve üst kısımda konuçlandırılmış Home, USB, kulaklık, mini HDMI ve Power butonları rahat bir kullanım için kullanıcıların vazgeçilmezi olacağa benziyor. 32 GB'a kadar arttırılabilen hafıza desteği sunan Tiny, bir çok tabletin sunduğu özellikleri daha uygun fiyata daha performanslı bir şekilde sunabiliyor. 

1378219958_q818graphic.jpg

Arayüz ve Android

Android 4.1 Jelly Bean'in ve arayüzünün kullanıldığı Tiny, lansman sonrasında öğrendiğimiz kadarıyla 4.2.2 Jelly Bean'e güncellenmek için hazır. Yazılım güncelleştirme kısmından çok rahat bir şekilde güncelleme yapılabilir. Safkan arayüzden çok fazla uzaklaşılmayan tablette, Nexus ROM'larını hatırlatan arayüz güçlü donanımla birleşince son derece akıcı bir performans sunuyor.

Soru Sorduk!

Yetkililere, Tiny tabletin arayüzünde Artes'in dokunuşlarının var olup olmadığını sorduk. Bazı segmentlerde çeşitli müdahalelerin bulunduğunu dile getiren kurucu ortak Serkan Kekik, önümüzdeki güncellemelerde şirketimizin bu eksikliğini gidereceğini, bunun üzerinde AR-GE bünyesinde uzun süredir çalışan ekibinin hızlandığını dile getirdi.

1378220110_137820589333.jpg

Sonuç

159 liradan başlayan Türkiye tablet dünyasında 499 Türk Lirası gibi iddialı bir fiyatıyla son derece yüksek bir performans sunan bu tableti siz değerli kullanıcılarımıza tavsiye ediyoruz. Yerli teknolojilerin destekçisi olduğumuzu da belirtmek isteriz.

Fiyat/Performans dalında iyi bir ödülü hak eden Artes Tiny tabletin detaylı incelemesi çok yakında Teknolojioku'da sizlerle birlikte olacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER