ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 12:21

Arama motoruna dikkat!

Arama motoruna dikkat!

Din görevlileri internet kullanan küçük çocukları cinsel içerikli reklamlara karşı uyarıyor.


İnternet kullanımında cinsel içerikli resim ve figürler çocukların belleğinde olumsuz iz bırakıyor. Uzmanlar, anne ve babaların çocuklarının internet kullanımında dikkatli olması gerektiğini, çoğu zaman reklam merakının cinsel içerikli sitelere götürülebileceğini belirtiyor.

Manavgat Kaymakamlığı, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürlüğü ve Türk Telekom'un birlikte hazırladığı Güvenli İnternet Kullanımı Projesi kapsamında ilçedeki din görevlilerine güvenli internet kullanımı hakkında bilgilendirme yapıldı.

Türk Telekom Müşteri İlişkileri Yöneticisi Elektrik-Elektronik Mühendisi Bünyamin Ay, Hisar Camii'nde din görevlilerine güvenli internet üzerinde yaptığı bilgilendirmede, internet kullanımında çocukları ve gençleri bekleyen tehlikenin arama motoru sonrası karşılarına çıkan reklamı merak ederek cinsel içerikli sitelere girmeleri olduğunu söyledi.

Disiplinsiz kullanılan her şeyin zararlı olduğunu altını çizen Ay, gelişim çağındaki çocukların zararlı sitelere girişlerinde uyarı vermesi için karşı filtreleme yapılması gerektiğini kaydetti. Ay, "İnternetteki şiddet içerikli görüntüler, kötü sözler, argo kelimeler ve cinsel içerikli görüntüler çocukların belleğinde bir ömür boyu silinmiyor. Buda çocukların ruh ve beden sağlını olumsuz etkiliyor. Çocuklarımızı zararlı siteleri girmelerinin önüne güvenlik internet kullanımıyla geçelim." diye konuştu.

Ay, Türkiye'de yapılan bir ankete göre internet kullanıcılarının yüzde 48 oyun, yüzde 23 müzik-film indirme, yüzde 13 arkadaşlık, yüzde 6 eğitim-iş ve yüzde 10 olarak da diğer alanlarda işlemleri gerçekleştirdiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER