ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Haziran 2014 Perşembe 08:31

Araç sahipleri araç muayenesine dikkat!

Araç sahipleri araç muayenesine dikkat!

Araç muayenesinde yetkili firma harici bazı internet siteleri, araç sahiplerinden randevu hizmeti adı altında ücret alıyor.


Araç muayenesinde yetkili firma harici bazı internet siteleri, araç sahiplerinden randevu hizmeti adı altında ücret alıyor. Muayene randevusunun ücretsiz olduğunu bilmeyen tüketiciler mağdur oluyor.

Şikayetvar'ın haberine göre: Araç muayenesinde Türkiye genelinde hizmet veren Tüvtürk, internet sitesinden ücretsiz randevu hizmeti sağlıyor. Ancak internet aramalarında farklı sitelere yönlendirilen vatandaşlar yanlış adresten randevu alıyor ve 13 ile 20 lira arasında ücret ödemek zorunda kalıyor.

Bu alanda hizmet veren sitelerde belirtilen telefon numaralarını arayarak randevu almak isteyenler ise telefon faturalarında şok yaşıyor. Dakikası 2 liradan ücretlendirilen bu numaralar randevu öncesinde tüketicilerin 60 liraya varan fatura ödemelerine de neden olabiliyor.

"MUAYENE RANDEVULARI İÇİN HİÇBİR YERE ÜCRET ÖDEMEYİNİZ!"

Tüketicilere randevu almanın ücretsiz olduğunu hatırlatan yetkililer bir kez daha uyardı. Ücret ödememeleri için dikkatli olmalarını aktaran Tüvtürk yetkilileri sözlerine şöyle devam etti:

"Araç sahiplerinin internetteki reklamlar ve tanıtıcı metinler ile bazı sitelere yönlendikleri ve bu siteler aracılığıyla aldıkları araç muayene randevularının karşılığında da ücret ödedikleri belirlenmiştir. Muayene randevuları için hiçbir yere ücret ödemeden sitemizden ücretsiz randevu alabilirsiniz."

1403124390_img20140618232952.jpg

Randevu almak için farklı sitelere girdiğini fark etmeyen araç sahiplerinin şikayetleri :

"RANDEVU ALDIM FATURAMA 60 TL YANSIDI!"

"Aracıma muayene randevusu almak için 08882336363 bu numarayı aradım ama faturama yansıyan miktar 60 TL bu faturaya yansıyan miktar haksızlıkla alınan bir kazanç beni yanılttı diye düşünüyorum ilgili arkadaşlardan bu benden tahsil edilen miktarı geri istiyorum."

"KORSAN SİTE AÇMIŞLAR RANDEVU PARASI TOPLUYORLAR!"

"Randevu almak için girdiğimde bir site çıktı. Randevu alabilmek için 13 TL ödedim. Aslında bu sitenin korsan olduğunu şimdi öğrendim. Hak mı şimdi bu? Hakkımı nasıl aramam gerekiyor?"

"ONLİNE HİZMETLERDEN RANDEVU ALMAK NEDEN ÜCRETLİ OLDU?"

"Daha önce TüvTurk Araç Muayene İstasyonlarından online randevu ücretsiz olarak yapılıyordu. Şimdi bu hizmet karşılığında 13 TL ücret banka veya kredi kartından ödenmesi şeklinde talep ediliyor aksi halde online randevu kabul etmiyor.

Halbuki online randevu sistemi hem biz araç sahipleri hem de Tüvturk için işlerin kolaylığı açıcından avantaj. Böyle bir hizmetin neden ücret karşılığında yapıldığını anlayamıyorum."

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER