ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Temmuz 2014 Çarşamba 14:59

Apple'ın yeni merkezi Campus 2'den ilk kareler!

Appleın yeni merkezi Campus 2den ilk kareler!

Apple'ın uzay üssünü andıran yeni merkez binasında sona gelindi.


Apple; California'da bulunan merkez binasına sığmamaya başladığını yıllardır söylenen bir durumdur. Firma bunun için kendine çok özel bir bina tasarımı yaptırmaya karar vermiş ve kasasında duran milyarlarca doları bu proje için harcamaya karar vermişti. 

Apple'ın Campus 2 adını veridği bu bina yenilenebilir enerji kaynakları ile çevreci bir firmanın sadece karton ambalajlarını geri dönüştürülebilir kağıtlardan yapmaması gerektiği gerçeğinin de altını çizmiştir. 

Campus 2, oval yapısı ve tamamen cam çatısıyla güneş ışınlarından daha çok yararlanabilmesine olanak sağlamıştır. Gerçekten bir uzay üssünü anımsatan bu bina ile ilgili en güzel fotoğraf ise sanırız aşağıdaki olmuştur.

1404904940_apple-campus2-sapceship.jpg

Apple Campus 2 ünlü mimar Norman Foster yapmıştır. Bu muhteşem binanın ilk videosu ise geçtiğimiz aylarda yayımlanmıştı. Öncelikle bu videoyu izlemenizi öneriyoruz.

 

 

 

Bu bilgilerden sojnra Campus 2'ye ait olduğu iddia edilen ilk fotoğraflarda paylaşıldı. Alman internet sitesi iFun'ın paylaştığı fotoğraflarda Apple Campus 2 işte böyle görünüyor.

1404905224_image-campus-2-sample2.jpg1404905233_image-campus-2-sample.jpg

Dünyanın en iyi çalışma ofisleri oalrak gösterilen Campus 2 ile ilgili sizin düşünceleriniz nedir?

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER