ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 11:09

Apple’dan şaşırtan istek!

Appledan şaşırtan istek!

Apple, Samsung ile devam eden yargılama sürecinde Google'dan özel bir bilgiyi açıklamasını istedi.


Apple ve Samsung arasında uzun süredir devam eden yargı süreci ekim ayı içerisinde tekrar başlayacak. Her iki taraf da Yargıç Lucy Koh’a yeni taleplerde bulunurken, Apple’ın son istediği doğrudan Android işletim sistemini hedef alıyor.

İkili arasında yaşanan davada zaman zaman Google’ın adı da geçmişti. Özellikle Galaxy Nexus’a bir dönem satış yasağı getirilmiş ve Google’da ihlal edildiği iddia edilen patenti yeni bir güncelleme ile ortadan kaldırmıştı. Google ve Samsung’un yazılım noktasında sıkı ilişkiler içerisinde olduğu bilinen bir gerçek. Apple dava kapsamında Android işletim sisteminin temelini oluşturan kaynak kodlarını talep etti.
1368511058_apple-google-logos-web1.jpg

Söz konusu istek şeffaflık ilkesine dayandırılırken, Google ise Apple’ın davayla ilgisiz bazı bilgilere ulaşmak istediğini iddia etti. Google avukatlarından yapılan açıklamanın devamında; "Google’ı ilgilendiren dosyanın dava kapsamı dışında kaldığı ve söz konusu isteğin rekabette tamamen avantaj oluşturma hamlesi olarak görüldüğü" değerlendirmesinde bulundu.

Mahkeme heyetinin bu noktada vereceği kararı merakla bekliyor olacağız.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER