ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 01:36

Apple'a karşı hepsi

Applea karşı hepsi

Samsung, Apple'la savaşında arkasına 4 dev şirketin desteğini aldı. İşte 4 dev...


Google, HTC, Red Hat ve Rackspace, ABD mahkemesinin Apple'ın Android'li cihazların satışının yasaklanması isteğine karşı bir karar verebilmesi için mahkemeye bilgi verdiler.

4 dev şirket, ifadelerinde Samsung'un arkasında durarak ona destek vermeyi seçtiler.

chip.com.tr'de yer alan habere göre; Apple ve Samsung'un patent ihlali tartışmaları bir süredir devam ediyor ve Apple, kazandığı davanın ardından bazı Samsung cihazlarının satışının yasaklanmasını istiyor. Apple'ın listesindeki cihazların bazıları artık satılmıyor veya ihlal ettiği özellikleri değiştirilmiş durumda. Ancak Samsung, satıcıların ve tüketicilerin endişeleri ve böyle bir kararın onları ürünlerinden uzaklaştırabileceği düşüncesi nedeniyle kalıcı bir yasaklama kararı verilmesini istemiyor.

Mahkeme fahri müşaviri şirketlerin ilettikleri belgelerde patenti ihlal eden önemsiz bir işlev yüzünden şirketlerin kısıtlanmaması gerektiği belirtiliyor. Mahkemeye Google, HTC, Red Hat ve Rackspace tarafından verilen belgeler, şirketlere dava içeresinde resmi bir rol kazandırmıyor ancak hâkim, belgelerde sağlanan bilgileri dikkate alabiliyor.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER