ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 14:35

Apple, Türkiye'ye reklam ve halkla ilşkiler ajansı açıyor

Apple, Türkiyeye reklam ve halkla ilşkiler ajansı açıyor

Apple, Türkiye'de kuracağı reklam ve halkla ilşkiler ajansı için eleman arıyor.


İşletim sisteminden işlemcisine kadar her şeyini kendi tasarlayıp üreten Apple, tüm dünyadaki reklam ve halkla ilişkiler çalışmalarını da kendi bünyesinde bağımsız bir birimden yönetiyor. Son zamanlarda Türkiye’deki faaliyetlerini yoğunlaştıran Cupertino’lu şirket, Türkiye'de de bu birim için eleman alımına başladı.

Apple Türkiye ile sürekli işbirliği içinde çalışacak olan yeni ekip, çalışmaları EMIA (Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika) bölgesinin merkezi Londra ve şirketin genel merkezi ABD Silikon Vadisi Cupertino ofislerine rapor edecek.

1403003658_apple-office1.jpg

Bu ekibin en yetkili görevlisi “Office Manager” pozisyonunda Ajans Başkanı olarak çalışacak. Ayrıca bu kişi ekibin kurulmasını sağlayacak.

Ajans Başkanının yanısıra ekip içerisine operatörlerle ilişkilerden sorumlu pazarlama iletişimi yöneticisi, kurumsal ilişkilerden sorumlu pazarlama iletişimi yöneticisi, ağırlıklı olarak AppleStore'dan sorumlu perakende pazarlama iletişim yöneticisi pozisyonlarında eleman aranıyor.

Ayrıca medya ilişkilerini yönetmek için iki Medya İlişkileri Yöneticisi alınacak. Bunlardan birincisi iPhone ağırlıklı medya ilişkilerini yürütecek, diğeri ise Macintosh ürünlerinin medya ilişkilerinden sorumlu olarak görev yapacak.

Apple bu elemanların alımı için Türkiye'de bulunan Pedersen and Partners isimli uluslararası beyin avcısı şirket ile anlaştı. Şirket yetkilileri bu iş için profesyonel elamanları almak için uğraşıyor.

Ekip Sonbahar aylarına kadar kurulup çalışmaya başlayacak.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER