ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2014 Perşembe 12:03

Apple iPhone 5 sahipleri müjde!

Apple iPhone 5 sahipleri müjde!

Apple iPhone 5'in pilini değiştiren bir program başlattı.


Şuanda bir iPhone 5 sahibi iseniz ve pili konusunda sıkıntılarınız varsa, size bir haberimiz var. Apple, 2012 yılının Eylül ve 2013’ün Ocak ayları arasında satın alınan iPhone 5 birimleri için bir değiştirme programı başlattı.  Bu değiştirme aynı zamanda belirli seri numaraları ile sınırlı.

Apple, aniden biten, kısa pil ömrü olan iPhone 5 pillerini yenileri ile değiştirecek.  Apple dün itibariyle iPhone 5 sahiplerinin akıllı telefonlarının pilini değiştirip değiştiremeyeceğini kontrol edebileceği, seri numarasını denetleyen bir sayfa kurdu.  iPhone 5 sahipleri bu sayfadan serial numaralarını tarattırarak değişim kampanyasına girip girmediğini inceleyebilir.

1408903086_topiciphone5.png

iPhone 5 üzerinde seri numarasını bulmak için, Ayarlar < Genel seçeneği ve ilgili bölüme dokunun. Ekranı aşağı doğru kaydırın, seri numarası Model numarası ve Wi-Fi adresi arasında görüntülenir.

Garanti kapsamında kalacağı için pili değişen iPhone 5 sahipler 79 dolar artı KDV ücret ödeyecek. Değişimden önce tüm verilerinizi yedeklemeniz gerekiyor. Değiştirme işlemi Birleşik Devletleri ve Çin’in bütün sakinlerine şu anda açık iken, Apple 29 Ağustos 2014 tarihinde iPhone 5’in pil değişimi programını daha fazla ülkede kullanıcılara sunacak.KAYNAK : Apple iPhone 5 sahipleri müjde!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER