ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Aralık 2013 Salı 09:21

Apple büyük ekranlı iPad çalışmalarında

Apple büyük ekranlı iPad çalışmalarında

Uzak doğulu tedarikçilerden gelen bilgilere göre büyük ekranlı tablet 2014 Ekim'inde tanıtılacak.


Günümüzde kullanıcıları 7 ve 8-inç kategorisinde yer alan tabletere daha yoğun ilgi gösteriyor. Bunda cihazların taşınabilirliği önemli bir etken. Önümüzdeki yıldan itibaren ise üreticilerin tablet ekran boyutlarını 10-inç üzerine taşımak istedikleri endüstri kaynaklarınca sık sık dile getiriliyor. Samsung'un 12.2-inç ekrana sahip Galaxy Note Pro adlı tabletine ait ekran görüntüleri de yayınlanırken, cihazın CES ya da MWC 2014 etkinliklerinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıryor.

1387867144_129ipadipadsdark-800x450.jpg

Samsung'un yanı sıra Apple'ın da iPad tablet serisinde ekran boyutunu 10-inç üzerine taşımak istediği uzun süreden beri dillendirilen bir gelişme. DigiTimes'ın Apple tedarikçilerinden elde ettiği bilgilere göre Apple 12.9-inçlik paneller hazırlatıyor. Önümüzdeki yıl ekim ayında tanıtılacak büyük ekranlı iPad modelinde ayrıca TSMC tarafından üretilen 20nm üretim mimarisine sahip işlemci kullanılacak.

Söz konusu tablet 11-inç MacBook Air'in yerini alır mı bilinmez, fakat ekran boyutu dikkate alındığında büyük ekranlı iPad'in daha çok eğitim camiasını ve profesyonel kullanıcıları hedef alması bekleniyor. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER