ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 09:58

Apple Androidli iPhone'u nasıl durduracak?

Apple Androidli iPhoneu nasıl durduracak?

Apple Brezilya'da Androidli iPhone'la nasıl mücadele edecek?


Apple'ın iPhone modeli bilinen en iyi akıllı telefon markası olarak bilinmesine rağmen, şirket bu isme dünya çapında sahip değil. Tableti iPad'ın adını Çin'de elinde tutabilmek için mahkeme ve sorunlar nedeniyle 60 milyon dolar harcadı. Bunun benzeri bir sorunu şimdi da Brezilya'da yaşıyor.

Brezilya tüketici elektroniği Gradiente Eletronica SA görünüşe bakılırsa iPhone adının sahibi. Aslında Gradiente Eletronica 200 yılından bu yana iPhone isminin sahibi ancak bu yıl ilk kez bir iPhone akıllı telefon piyasaya sürüyor.

Gradiente Eletronica Brezilya'da Apple'ın elinden iPhone telif haklarını aldı. Peki şirket neden Androidli bir iPhone modeli üretmeye karar verdi? Apple bunu durdurabilmek için neler yapacak?

Brezilya, mobil pazarda oldukça etkili ve büyük bir ülke. Aynı durumda Çin'de büyük mücadele veren Apple, bu durumda da mutlaka iPhone satabilmek için bu firma ile anlaşmaya gidecek veya mahkeme yoluyla iPhone ismini almaya çalışacaktır. Gradiente Eletronica şirketinin Androidli iPhone üretmesinin sebebi ise büyük ihtimalle Apple'ı bu ismi almaya çalışmaya itmektir. Bakalım Apple bu durumda ne yapacak?

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER