ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Az Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Temmuz 2014 Perşembe 18:09

Antutu performansı en iyi 10 telefon açıklandı

Antutu performansı en iyi 10 telefon açıklandı

Listenin bir numarasında geçen yıl duyurulan bir telefon yer alıyor.


Günümüzde mobil cihazların performansını en iyi şekilde gösteren uygulamaların başında AnTuTu geliyor. AnTuTu Benchmark telefonunuzun özelliklerini görebileceğiniz, farklı telefonlar ile sistem özelliği kıyaslaması yapabileceğiniz sistem test uygulamasıdır. Mobil cihazlar tanıtılmadan önce AnTuTu'da görünebilir ya da tanıtıldıktan sonra kriter testi sayesinde performansını ölçebilirsiniz.

AnTuTu uygulamasıyla yapabilecekleriniz şunlar; puanlama sistemi ile telefonunuzun durumunu, UX testi sayesinde cihazınızın performansını, CPU testi ile işlemci detaylarını, RAM testiyle RAM miktarınızı ve hızını, GPU testiyle 2D ve 3D grafiklerde telefonunuzun göstereceği performansı ve IO testiyle telefonunuzun depolama ve veritabanı detaylarını öğrenebilirsiniz. Yine aynı şekile AnTuTu'da elde edilen puanları payaşabilirsiniz. Bu paylaşımlar sayesinde cihazlar arasında bir sıralamada oluşturuluyor. 

1406210330_24062638-content.jpg

Dönem dönem üreticilerin kriter testinde hileler yaptığı gündeme geldi. Bu sebeple AnTuTu'da alınan skor kimi kullanıcılar için bir anlam ifade etmezken, elde edilen skorlar bazıları içinse takıntı haline gelişmiş durumda.

Profesyonel kullanıcılar sahip oldukları cihazın yazılımını optimize ederek ya da CPU'nun çalışma hızını artırarak test sonuçlarından en yüksek skoru almaya çalışıyor.

AnTuTu, 2014 yılı ikinci çeyrekte uluslararası arena için akıllı telefonlarında en iyi performansı gösteren telefonların sıralamasını yayınladı. Kullanıcılardan gelen verilere göre ilk 10 akıllı telefon açıklanırken, listenin bir numarasında Samsung'un geçtiğimiz yıl duyurduğu amiral gemisi akıllı telefonu Note 3'ün Snapdragon 805 işlemcili versiyonu yer alıyor. 38,958 puan alan Galaxy Note 3'ü Huawei'in 8 çekirdekli Kirin 920 platformundan güç alan Honor 6 isimli akıllı telefonu izliyor. Honor 6 AnTuTu'dan 37, 749 puan almayı başarıyor.

Listenin üçüncü sırasında ise HTC'nin mart ayında duyurduğu üst düzey akıllı telefonu M8 yer alıyor. 2.3GHz'de çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisinden güç alan One M8 AnTuTu testinden 37,602 puan alıyor.

Listenin dördüncü sırasında OnePlus One, beşinci sırasında ise Galaxy S5 yer alıyor. AnTuTu tarafından yayınlanan listeye ve aldıkları puanları alt bölümden inceleyebilirsiniz. 

Antutu1406207955_antutu-top10-list.jpgKAYNAK : AnTuTu performansı en iyi 10 telefon açıklandı

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER