ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 15:54

Anonymous'tan ABD'ye büyük darbe

Anonymoustan ABDye büyük darbe

Anonymous, ABD Ceza Komisyonu'nun internet sitesini hack'leyerek çok sayıda belgeyi ele geçirdi.


Sanal korsan grup Anonymous, yazılım geliştiricisi ve aktivist Aaron Swartz'ın ölümünün ardından ABD hükümetini hedef alan eylemlerini sürdüyor.

Anonymous, ABD Ceza Komisyonu'nun (USSC) internet sitesini hack'leyerek çok sayıda belgeyi ele geçirdi ve hükümete 'Adalet Bakanlığı'na dair bilgileri sızdırma' gibi tehditlerde bulundu. Anonymous'tan yapılan açıklamada, bu eylemin, intihar eden internet hakları savunucu Aaron Swartz'ın intikamını almak amacıyla düzenlendiği bildirildi.

Korsan grup Anonymous, internette 'Operasyon: Son Çare' adında bir video yayımladı ve USSC sayfasına bıraktığı mesajda, "Bu kez değil. Bu sefer ya değişim olacak, ya da kaos yaşanacak" gibi ifadelerde bulundu. Hacker grubu, ellerindeki bilgiyi açıklamak zorunda kalmaları halinde 'herkes zarar görebilir' dedi.

PENTAGON BUNUN PEŞİNDE

Washington Post gazetesi, ABD Savunma Bakanlığının, "Cyber Commandement" ismini verdiği siber güvenlik uzmanı sayısını 900'den 4 bin 900'e çıkaracağını yazdı.

Kararın, 2012 sonunda, artan siber güvenlik tehditleri nedeniyle alındığı da belirtildi. Kasım ayında, Savunma Bakanı Leon Panetta, siber güvenlik konusunda hem insani hem de mali açıdan güçlendirmeye ihtiyaç duyulduğunu açıklamıştı.
    

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER