ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 19:52

Android pazarına gümbür gümbür geliyor!

Android pazarına gümbür gümbür geliyor!

Tayvanlı tedarikçilere göre Lenovo, ilerde Android pazarınında büyük yer edinecek.


Çinli teknoloji firması Lenovo, Google’dan Motorola’yı satın alması ile bu şirketten beklentiler oldukça çoğaldı. Şirketi ileride Android üreticileri arasında sadece Samsung ile yarışırken görebilirsiniz.

Tayvan tedarik zinciri yapımcılarına göre Lenovo’nun Çin’de olan gücü,  gelişmekte olan piyasalarda Android Pazar payının yüksek olması ve ABD ve Avrupa’da Motorola’nın güçlü gösteren kombinasyonu, şirketi küresel çapta güçlü bir büyüme gerçekleştirmesine neden olacak. Tedarikçilere göre Lenovo, Samsung’dan sonra Android pazarında ikinci büyük akıllı telefon şirketi olabilir.

1394716477_lenovo-android-100057367-large.png

Android pazarında şuanda Samsung yüzde 65, LG yüzde 7, HTC yüzde 6, Sony yüzde 5, ve Motorola Mobility yüzde 4 gibi bir Pazar payına sahip. Yakın zamanda Samsung’un Galaxy S5’i, Sony’nin Xperia Z2’si ve HTC’nin yani HTC One modelini raflarda görebileceğiz. Daha sonra da LG G Pro 2 ile pazara giren LG’nin yeni amiral gemisi LG G3 bu kervana katılacak. Bakalım Lenovo bu alanda yükselebilmek için neler sunacak?KAYNAK : Android pazarına gümbür gümbür geliyor!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER