ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 19:54

Android L'nin resmi adı bakın ne olacak

Android Lnin resmi adı bakın ne olacak

Google, Android'in yeni sürümünde bir kez daha tatlı ismi kullandı.


Google’ın haziran ayında I/O etkinliğinde geliştirici ön izleme sürümünü duyurduğu Android L’nin resmi adı için birçok söylenti ve spekülasyon ortaya çıktı. Bir süre önce yayınlanan bazı haberlerde “Lollipop” ismi ön plana çıksa da, yeni belgeler Android L’nin farklı bir tatlı ismini alacağını gösteriyor.

Android Police sitesi Android SDK’sı ve bazı referans belgelerde “LMP” kod ismine rastladı. Ayrıca Wi-Fi sertifikası alan HTC’nin yeni Nexus tabletinin Android L işletim sistemiyle çalıştığı görülüyor. Tabletin yazılım bilgilerine bakıldığında ise yine burada “LMP” kısaltmasına rastlanıyor. Yine aynı şekilde Android Açık Kaynak Projesi’nde de LMP kısaltmasına rastlandı.

LMP’nin açılımı muhtemelen “Lemon Meringue Pie’’ (Limonlu Beze Pastası) olacak. Android kaynaklarında her ne kadar LMP kısaltmasına rastlansa da, Google’ın Android L’yi nasıl bir isimli resmileştireceği henüz bilinmiyor. Android 4.4 sürümü için uzun bir süre Key Lime Pie ismi gündemde kaldı, fakat Gogole son anda Nestle ile anlaşma yoluna giderek Android sürümünü KitKat resmi adıyla piyasaya sürdü. 

1408899905_aosplmp.jpgETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER