ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Temmuz 2014 Salı 20:40

Android L ile gelen küçük ama güzel bir yenilik

Android L ile gelen küçük ama güzel bir yenilik

Google yeni sürümde pil tarafında önemli optimizasyonlar içeriyor. Pil dolum süresi artık kilit ekranda yer alacak.


Google’ın geçtiğimiz günlerde geliştirici önizleme sürümünü duyurduğu Android L’ye ilişkin yeni özellikler ortaya çıkmaya devam ediyor. Yeni sürümde pil tarafından önemli gelişmeleri içeren Google, son zamanlarda birçok Android üreticisinin arayüze dahil ettiği pil tasarruf modunu stok Android’e getirdi. 

Google ayrıca Android L’ye Project Volta özelliğini de getirdi. Söz konusu özellik sayesinde geliştiriciler pilin kullanım bilgilerine erişebilecek ve pil kullanımını olumsuz etkileyen tüm detayları görebilecek. Alınacak önlemler sayesinde uygulamaların pil ömrü üzerinde olumsuz etkilerinin sona erdirilmesi bekleniyor.

Pil tarafındaki gelişmeler sadece bunlarla sınırlı değil. Android L’de artık cihazınızı şarja taktığınızda bataryanın ne kadar sürede dolacağı bilgisi kilit ekranda kullanıcılara aktarılıyor. Tahmini dolum süresi sayesinde her defasında pilin dolup dolmadığını öğrenmek için telefona bakmamıza gerek kalmayacak. Ayrıca Google’ın pilin ne kadar sürede biteceğini Ayarlar menüsünde yer alan yenilenen pil bölümünde kullanıcılara aktarıyor. 

 

1404212104_2.jpg

1404212108_3.jpg

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER