ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 22:12

Android Key Lime Pie'yi unutun! KitKat geliyor!

Android Key Lime Pieyi unutun! KitKat geliyor!

Google'ın yeni Android sürümünün adı KitKat olacak.


IFA 2013 öncesi Google’dan bir bomba düştü. Söylenenlere göre Android’in bir sonraki sürümü Android 5.0 Key Lime Pie değil, Android 4.4 KitKat olacak. Google’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Sundar Pichai, Android’in bir sonraki sürümünün çikolata KitKat adını olacağını doğruladı.

Sundar Pichai Google+ hesabından yaptığı açıklamada; “Asya ülkeleri Kore, Tayvan ve Japonya bizim Android ekosistem için bir kasırga. Android’i Samsung Galaxy S4, HTC One, LG G2, Sony Xperia ve daha birçok akıllı telefon dahil olmak üzere tüm yüksek kaliteli akıllı telefonda görmek oldukça heyecan verici. Ayrıca, ortaklarımız, Berlin'de düzenlenecek IFA'da  yeni cihazlar başlatıyor ve biz bunun için sabırsızlanıyoruz. Şimdiye kadar 1 Milyar Android cihaz aktivasyonu gerçekleşti. Şeker gibi bir platformda yeni Android sürümü Android KitKat için sabırsızlanıyorum” dedi.

1378231085_android-kitkat-page-645x294.png

Bu demek oluyorki Android’in bir sonraki sürümü Android Key Lime Pie değil, Android KitKat oluyor. Yeni Android sürümünün ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Haberler geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER