ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2014 Cuma 09:04

Android 5.0'a dair ilk ipucu Google'dan geldi

Android 5.0a dair ilk ipucu Googledan geldi

Google bir sonraki Android sürümü için önemli bir ipucu yayınladı.


Google'ın bir sonraki Nexus cihaz ve Android sürümü için görsel ya da videolarda ipuçlarına yer verdiğine daha önce şahit olduk.

Android sürümlerinde kullanılacak numaralandırma Android 2.3'ten bu yana paylaşılan telefon görüntülerinde kullanılıyor. Google, ekranda yer alan saat ile bir sonraki Android sürümünün nasıl numaralandırılacağını bir kez daha gösterdi.

Şirketin Twitter üzerinden paylaştığı bir görselde Google Now servisi açık bir Nexus 5 telefon yer alıyor. Google, henüz başlayan Dünya Kupası'nda fikstür ve maç sonuçlarının Google Now servisiyle kullanıcılara aktarılacağını duyururken, telefon ekranında saatin 5.00'ı göstermesi akıllara bir sonraki Android sürümünü getirdi.

1402638772_android-5.png

L harfiyle başlayan bir tatlı ismi olmasını beklediğimiz yeni sürüm görünüşe bakılırsa Android 5.0 olarak resmileştirilecek. Bu konuda rşirket taafından yapılmış herhangi bir açıklama yok ancak Google'ın resmi açıklamadan önce bu tür ipuçları yayınlamayı sevdiğini daha önce belirtmiştik. 25 Haziran'da San Francisco'da gerçekleştirilecek Google I/O etkinliğinde Google servisleri ve Android işletim sistemine dair önemli açıklamalar ve tanıtımların yapılması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER