ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 21:43

Android 4.3.2 ile çalışan bir Samsung telefonu

Android 4.3.2 ile çalışan bir Samsung telefonu

Esrarengiz cihaz için şu aşamada net değerlendirmelerde bulunmak zor ancak, Galaxy S4 Plus olma ihtimali güçlü duruyor.


Samsung’un Android 4.3.2 ile çalışan ve GT-I9600 kod numarasına sahip (Galaxy S4 GT-I9500 olarak kodlanmıştı) telefonun AnTuTu test raporuna göre 1.4GHz frekans hızında çalışan bir işlemciden güç aldığı anlaşılıyor. Şu an Galaxy S5’in test edilmesi için erken bir süreç ve söz konusu telefon muhtemelen Galaxy S4’ün farklı bir versiyonu olabilir.

Galaxy S ve Galaxy S II’de Plus versiyonları kullanıcıların beğenisine sunan Güney Koreli üretici, mini ve Active modellerinin ardından yılın ikinci yarısında GT-I9600 kod adlı cihazı Galaxy S4 Plus olarak tanıtabilir. Android’in henüz 4.3 numaralı sürümünün tanıtılmadığı şu günlerde, Android 4.3.2’nin bir cihazda test ediliyor olması da kafaları karıştırmadı değil.
1370190336_gsmarena001.jpg

Galaxy S4’ün hem Qualcomm hem de Exynos 5 octa işlemcili versiyonları 25 bin ve üzerinde puanlar elde ederken, test raporunda karşımıza çıkan GT-I9600 isimli telefon ise 15 bin seviyesinde bir puan elde etmiş. Söz konusu puan düşük bir değerde ancak, Galaxy S serisinin yakından takip eden okuyucular hatırlayacaklardır ki, Galaxy S III ve Galaxy S4 resmiyet kazanmadan önce yine test raporlarında ortaya çıkmış ve elde ettikleri puanlar, şu an elde ettiklerinin bir hayli gerisinde kalmaktaydı.

Şu an için bir yandan Galaxy Note III üzerinde yoğunlaşan ve bir yandan da Galaxy S4’ün pazarlama bölümüyle uğraşan Samsung’un Galaxy S5 için çalışmalar sergiliyor olması ihtimali çok düşük. Söz konusu cihazın bu sebeple Galaxy S4 Plus olması bekleniyor.

Asus, 4K Ultra HD çözünürlüklü monitörü duyurdu

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER