ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 12:08

Android 4.3 ve beyaz Nexus 4 çıkış tarihi

Android 4.3 ve beyaz Nexus 4 çıkış tarihi

Google I/O etkinliğinde tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Android 4.3 ve Nexus 4 için yeni bir tarih ön görüldü.


Google I/O etkinliğinde duyurulması beklenen Android 4.3 ve beyaz renkli Nexus 4 için yeni bir tarih ön görüldü. İşletim sisteminde yapılacak küçük bir güncelleme ve sadece renk noktasında farklılık sunması beklenen Nexus 4 heyecan yaratmayabilir,ancak iddialar beyaz Nexus 4’ün 10 Haziran’da Android 4.3 ile birlikte Play Store’da satışa sunulacağı yönünde.
1368765014_google-lg-nexus-4-white-leak.jpg

Çoğumuz Google’ın dünkü büyük açılışta Android 4.3’ü açıklamasını bekliyorduk, fakat şirket Android işletim sistemini yükseltmeden önce API yeteneklerini sergileyerek, bunların görünür kılınması istedi. Android 4.3 hakkında henüz net bilgiler yok ve küçük çaplı bir güncelleme olması bekleniyor. Bluetooth Smart desteğinin geleceği resmi olarak bildirilirken, API seviyesi 18’e çıkarılacak.

Haziran ayında Nexus 4 ile başlaması beklenen Android 4.3 kısa süre içerisinde diğer Nexus modellerde de kullanılabilir hale getirilecektir. 10 Haziran’da satışa sunulan beyaz Nexus 4 de 299 dolardan satışa sunulacak.
KAYNAK : Teknolojioku.com - Galaxy Note III’te kullanılacak malzeme ve tasarım netleşti! Teknolojioku: Galaxy Note III’te kullanılacak malzeme ve tasarım netleşti!

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER