ÖNE ÇIKANLAR :
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2012 Perşembe 21:57

Android 4.1.2 neler getirecek?

Android 4.1.2 neler getirecek?

Samsung güncelleme paketinde neler sunduğunu gösterdi. İşte ayrıntılar...


Samsung Galaxy Note için kası sonunda Android 4.1.2  N7000XXLSA adlı yazılım sızdırılmış ve beraberinde birçok detay getirmişti. Güncellemenin en geç aralık ayı sunulması beklenirken, Exynos işlemcilerde ortaya çıkan kernel açığı güncellemeyi geciktirdi. Sammobile.com kaynakları güncellemenin ocak ayı içerisinde sunulacağını iddia etse de resmi kaynaklardan henüz bir açıklama yapılmış değil.

Güncelleme tarihi net olarak ifade edilmese de Samsung resmi siteden güncellemenin getireceği yenilikleri ayrıntılı olarak listeledi.
1356628510_galaxynote-1.jpg

Andorid 4.1.2 ile;

Telefon, Project Butter kapsamında telefon oldukça hızlı ve stabil bir arabirime kavuşacak.

Multi-Wiev ile telefona çoklu görünüm yeteneği kazandırılacak ve ekranda aynı anda iki işlem gerçekleştirilebilecek.

Bildirim panelinin özelleştirildiği güncelleme ile daha fazla kısa yol bildirim ekranında karşımıza çıkıyor. Akıllı rotasyon özelliği ile ekran görüş açısına göre şekil alırken bu özelliği kullanmak için otomatik ekran döndürmenin kapatılması gerekiyor.

Klavyenin geliştirildiği ve swype tarzı kaydırma ile sözcük ekleme seçeneğinin eklendiği güncellemede direkt arama, akıllı bekleme, Pop-up play, yeni widget’lar, iki farklı ekran modu ve Google Now diğer yenilikler arasında yer alacak.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER