ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Kasım 2012 Salı 03:17

Almamak için 5 neden

Almamak için 5 neden

Apple'ın mini tabletini almak istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun. Sonradan pişman olmayın.


iPad Apple'ın en bomba cihazlarından biri olarak karizmasını sürdürüyordu.

teknolojioku.com'da yer alan habere göre iPad'e rakip tabletler geride kalıyor ve rakip tanımaz cihaz olarak reklamı yapılıyordu. Ancak daha sonra Apple bildiğiniz gibi bir cihaz daha çıkardı, iPad Mini.

Nexus 7'nin ardından gelen cihazın çok da ilgi görmediğini söylemek mümkün. iPad mini almamak için ilk nedeniniz eski iPad'iniz olmalı.

Yani eski jenerasyon tabletlerden bir tane varsa bize göre iPad mini almamalısınız. Ekran çözünürlüğü kullanım kolaylığı ve büyük ekranın verdiği zevkin yanında iPad mini'nin sunduğu çok büyük farklar bulunmuyor.

Lightning dock diğer bir almama sebebiniz olmalı. Yeni iPhone ve iPad serilerindeki Lightning dock girişi konusunda, eski şarj cihazlarını kullanamamanız bir dezavantaj diyebiliriz. Lightning dock kullanmak için yeni bir adaptöre ihtiyacınız olacak. Apple'ın yeni hayal kırıklığı da bu diyebiliriz.

Diğer bir sebep ise yarış. iPad mini'nin o kadar çok rakibi var ki, aslında aralarında daha iyi modeller bile var. Örneğin daha ucuz fiyatlarla ya da benzer fiyatlarla alabileceğiniz cihazlar arasında Nexus 7, Kindle Fire serisi Nexus 10, Microsoft Surface, Asus IdeaPad Infinity bulunuyor. Neden bunları düşünmeyesiniz ki?

4. neden ise fiyatı. Evet hepimizin Apple'dan şikayetçi olduğu durum, fiyatı. Bir iPad mini alacağınız parayla 4 tane Kindle Fire alabiliyorsunuz. Eğer fiyat sizin için önemli bir konu değilse, iPad mini almak için kötü bir cihaz olmayabilir, hatta hediye etmek için de. Ancak son sebebe gelecek olursak, iPad mini 2.Evet henüz çıkmadı, ancak yakında geleceği ve Retina Display Ekran ve daha iyi bir işlemci hatta daha iyi bir fiyatla geleceği konusunda garanti veriyoruz. O zaman elinizdeki iPad'den nefret edebilirsiniz.

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER