SON DAKİKA :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
TEKNOLOJİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Aralık 2014 Salı 19:36

Alışveriş sitesi çöktü ürün fiyatları düştü

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/internet-turkceyi-nasil-etkiliyor-1487571-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/internet-turkceyi-nasil-etkiliyor-1487571-622x360.jpg
Alışveriş sitesi çöktü ürün fiyatları düştü

İngiliz Amazon’u göçtü, 20 bin ürün 1 penny’den kapışıldı...


ABD’li online alışveriş devi Amazon.com’un İngiltere operasyonunda yaşanan bir hacker skandalı, 20 bine yakın ürünün 1 penny’lik (yaklaşık 3.6 kuruş) fiyattan satılmasına yol açtı. Amazon.co.uk sitesi üzerinden yapılan satışlarla ilgili bir açıklama yapan şirket, olaya bir yazılım hatasının yol açtığını bildirdi.

Online sistem üzerinde perakende satıcılar tarafından kullanılan Repricer Express isimli programındaki hata sonrası bu işlemlerin yapıldığı ifade edilirken, teknoloji çevrelerinde olayın hacker’lar tarafından yapıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Birçok perakendeci, ürünleri yola çıkardıktan sonra bu hatanın ortaya çıktığını belirterek zararın Amazon yönetimi tarafından karşılanmasını istiyor. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Lenovo bilgisayarım prize takılı ama şarj olmuyor!

SONRAKİ HABER

Microsoft uyanıyor!

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.